logo
Newsy
Niech Cisza Milczy
2024-06-07
Skin

Master na Niech Cisza Milczy 2024


Master na Niech Cisza Milczy 2024Foto: Facebook / Master

Mork Stork Productions ogłosił kolejną gwiazdę tegorocznej edycji festiwalu Niech Cisza Milczy. W połowie sierpnia w Pyskowicach wystąpi death metalowa formacja Master,  zaliczana do prekursorów tegoż gatunku.

Zespół powstał w w 1983 w Chicago, a jego liderem po dziś dzień pozostaje Paul Speckmann. Początkowo grupa nosiła nazwę Death Strike i została założona po rozpadzie wcześniejszej kapeli Paula, Warcry. W 1990 roku zespół podpisał kontrakt z niemiecką wytwórnią Nuclear Blast, która miała już pod swoimi skrzydłami inną grupę Speckmanna, Abomination. Tego samego roku Master wydał swój debiutancki, imienny album, który został nagrany z Chrisem Mittelbrunem na gitarze oraz Billem Schmidtem na perkusji. Nuclear Blast nie spodobał się jednak finalny materiał i płyta została ponownie nagrana, tym razem z Aaronem Nickeasem na perkusji i Jimem Martinellim na gitarze.

W 1992 roku Master wydaje album "On the Seventh Day God Created... Master", natomiast w 1993 "Collection of Souls". Tego samego roku kapela kończy współpracę z Nuclear Blast i szuka nowej wytwórni. Pięć lat później nakładem Pavement Music ukazuje się "Faith Is in Season". W 1999 roku Speckmann dołącza do death metalowego Krabathor, po czym osiada w Czechach.

Lata 2002-2004 to kolejno premiery "Let's Start a War" oraz "Spirit of the West". Następnie Master podpisuje kontrakt z niemiecką wytwórnią Twilight Vertrieb i w 2005 roku wydają album "Four More Years of Terror". W kolejnych latach ukazują się: "Slaves to Society" (2007), "The Human Machine" (2010), "The New Elite" (2012), "The Witch Hunt" (2013), "An Epiphany of Hate" (2016) i "Vindictive Miscreant" (2018).

Dyskografie zamyka wydany w tym roku "Saints Dispelled".

Niech Cisza Milczy X - data, line-up

Jubileuszowa X edycja festiwalu Niech Cisza Milczy odbędzie się 17 sierpnia 2024 r. w Pyskowicach na ulicy Nad Kanałem 6. Wstęp wolny.  Aktualny line-up w osobnym wpisie.