logo
Newsy
Machine Head
2022-04-12
Skin

Machine Head zapowiada album "Of Kingdom And Crown"


Machine Head zapowiada album "Of Kingdom And Crown"Foto: facebook.com/MachineHead

Parę dni temu Machine Head umieścił na swoich social mediach krótki filmik wraz z datą 12 kwietnia 2022. Jak można było się domyślić, tego dnia należało spodziewać się nowego singla i przy okazji pewnych konkretów dotyczących nowego albumu MH, który od pewnego czasu był już na ukończeniu.

I tak też się stało. Dzisiaj grupa z Oakland zapowiedziała swoje dziesiąte, studyjne wydawnictwo "Of Kingdom And Crown". Album ukaże się 26 sierpnia 2022 nakładem wytwórni Nuclear Blast Records oraz Imperium Recordings. Do sieci trafił już pierwszy singiel promujący płytę - utwór “Choke On The Ashes Of Your Hate”.

Na standardowym wydaniu "Of Kingdom And Crown" znajdziemy 13 numerów, w tym cztery wydane wcześniej single: “Arrows in Words From the Sky”, “Rotten” i “Become The Firestorm” z 2021 r. oraz “My Hands Are Empty” z 2020 r. Album będzie w pełni koncepcyjny. Akcja rozgrywać się będzie na zdziesiątkowanym, futurystycznym pustkowiu, gdzie niebo jest poplamione szkarłatną czerwienią, a fabuła oparta jest na dwóch bohaterach. Założyciel Machine Head Robb Flynn zdradza, iż inspiracją do napisania historii było pewne anime:

Dzięki moim dwóm nastoletnim chłopakom moja rodzina dostała obsesji na punkcie tego niesamowitego, japońskiego anime zatytułowanego “Atak Tytanów”. Koncepcja albumu została luźno zainspirowana tym serialem w takim sensie, że w fabule nie ma ani “dobrego” ani "złego” gościa. Obie postacie wierzą, że podejmują właściwe decyzje wpływające na ich byt, oraz że nie popełniają żadnego błędu. Obaj dopuszczają się aktu czystego okrucieństwa i zła. Utwór otwierający ”Slaughter The Martyr” opowiada w zasadzie historię pochodzenia pierwszej z postaci.

Tracklista "Of Kingdom And Crown":

 1. Slaughter the Martyr
 2. Choke On the Ashes Of Your Hate
 3. Become the Firestorm
 4. Overdose
 5. My Hands Are Empty
 6. Unhallowed
 7. Assimilate
 8. Kill Thy Enemies
 9. No Gods, No Masters
 10. Bloodshot
 11. Rotten
 12. Terminus
 13. Arrows in Words From the Sky
 14. Exteroception*
 15. Arrows in Words From the Sky (Acoustic)*

*bonusowe utwory dostępne w wydaniu digipack oraz box set

Machine Head wystąpi w Krakowie - data, bilety, line-up

Tej jesieni zespoły Machine Head oraz Amon Amarth zagrają wspólny koncert w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 18 września 2022 w Krakowie w Tauron Arenie. W roli supportu wystąpi formacja The Halo Effect, czyli rozwijający się projekt byłych muzyków grupy In Flames. Bilety dostępne na Knock Out Music Store