logo
Festiwale
Farben Lehre
Kult
Hunter
Lyski Rock Festival
2023-01-12
Skin

Lyski Rock Festvial 2023 [SZCZEGÓŁY]


Lyski Rock Festvial 2023 [SZCZEGÓŁY]Foto: Facebook / Lyski Rock Festival

Lyski Rock Festival (wcześniej Magia Rocka Festival) to jeden z największych festiwalu rockowych w Polsce. Co roku odbywająca się na Śląsku impreza przyciąga liczne grono fanów mocnego, rockowego grania.

Początki festiwalu sięgają roku 2002, kiedy to w miejscowości Lyski w powiecie rybnickim odbyła się pierwsza edycja Magii Rocka. W 2019 r. impreza została przemianowana na Lyski Rock. Mimo zmiany w nazewnictwie oraz dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, renoma festiwalu nie uległa pogorszeniu, czego dowodem może być wielotysięczna frekwencja podczas ostatniej odsłony.

Na scenie Lyski Rock, jak i Magii Rocka, występowały czołowe zespoły z polskiej listy przebojów. Wymienić można m.in. Closterkeller, Coma, KAT & Roman Kostrzewski, Nocny Kochanek, Decapitated, Illusion, Dżem, Pidżama Porno, Wilki, Agnieszka Chylińska czy Łydka Grubasa.

Lyski Rock Festival 2023 - data, line-up, bilety

Tegoroczna edycja festiwalu Lyski Rock odbędzie się 25 sierpnia 2023 roku na placu przy Urzędzie Gminy Lyski. Pełny line-up wygląda następująco:

  • Farben Lehre
  • Hunter
  • Kult
  • Strachy Na Lachy

Bilety trafią do sprzedaży dopiero 1 lipca 2023.