logo
Newsy
Łukasz Łyczkowski & 5 RANO
Książ Rock Zone Festiwal
2023-06-21
Skin

Łukasz Łyczkowski & 5 RANO wystąpi na Książ Rock Zone Festiwal 2023


Łukasz Łyczkowski & 5 RANO wystąpi na Książ Rock Zone Festiwal 2023Foto: materiały prasowe

Organizatorzy Książ Rock Zone Festiwal ogłosili kolejnego artystę. Tym razem skład imprezy uzupełniła rockowa formacja Łukasz Łyczkowski & 5 RANO, której początki sięgają 2004 roku. To właśnie wtedy z inicjatywy dwóch mieszkańców Łagowa - Łukasza Łabędzkiego i Arkadiusza Jurusza - oraz urodzonego w Sulęcinie Łukasza Łyczkowskiego - najlepszego męskiego głosu 8. edycji programu The Voice Of Poland - do życia został powołany zespół 5 RANO.

Panowie postanowili podjąć się trudnego wyzwania: połączenia miłości do muzyki z lat 70. spod znaku legendarnego Woodstocku, klasyki metalu i hard rocka z lat 90., podsyconą grungem rodem z Seattle. W 2011 roku ukazuje się debiutancki krążek pt. “W drugą stronę”. W 2017 r., po występie Łyczka w The Voice, padła decyzja o zmianie nazwy grupy na Łukasz Łyczkowski & 5 RANO, rozpoczynając tym samym nowy rozdział w historii zespołu.

19 października 2018 roku miała miejsce premiera drugiego longplaya pt. "Korzenie". Album został  nagrany w legendarnym studio CUSTOM 34 pod opieką Piotra Łukaszewskiego. Niedługo po tym zespół wyruszył w trasę "To jest mój Rock&Roll”, promując wydawnictwo. Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charyzmatycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych skąpanych w organach Hammonda i okraszonych znakomitą sekcją rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łyczek potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością.

19 marca 2022 ukazuje się trzeci krążek pt. “Credo”. Jak mówią sami muzycy - to ich najważniejsze dotychczasowe dzieło, przy którym mogli pokazać swoją dojrzałość. Jeszcze bardziej niż przy poprzednich wydawnictwach zacierają muzyczne granice i czerpią ze wszystkiego, co muzyka przyniosła im najlepszego. Eklektyczna mieszanka wpływów i pomysłów pozwala wymknąć się próbom sztywnego zaszufladkowania gatunkowego. Każdy utwór, choć zgoła inny, składa się na spójny przekaz skierowany prosto w słuchacza Gościnnie na płycie pojawili się: Wojtek Cugowski (w utworze "Credo") oraz Sebastian Riedel (w utworze "Złotobrudny").

Ósma edycja Książ Rock Zone Festiwal odbędzie się 19 sierpnia 2023 w miejscowości Książ Wielkopolski. Obok Łukasza i chłopaków z 5 RANO swój udział potwierdził już zespół The Legacy - jedyny w Polsce tribute band Iron Maiden.