logo
Newsy
Łukasz Łyczkowski & 5 RANO
2021-12-11
Skin

Łukasz Łyczkowski & 5 RANO : premiera singla "Niepokonany"


Łukasz Łyczkowski & 5 RANO : premiera singla "Niepokonany"Foto: YouTube / Łukasz Łyczkowski & 5 RANO

Łukasz Łyczkowski & 5 RANO prezentują nowy singiel. Po 3 latach od premiery albumu “Korzenie” do sieci trafia pierwszy singiel “Niepokonany”, który oficjalnie zapowiada trzecią studyjną płytę zespołu pt. “Credo”. Premiera krążka została zaplanowana na wiosnę 2022 r. Gościnnie na krążku pojawią się Sebastian Riedel oraz Wojtek Cugowski.

Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od ponad 15 lat. Początkowo zespół nosił nazwę 5 RANO i powstał w 2004 roku z inicjatywy dwóch mieszkańców Łagowa - Łukasza Łabędzkiego i Arkadiusza Jurusza - oraz urodzonego w Sulęcinie Łukasza Łyczkowskiego - najlepszego męskiego głosu 8. edycji programu The Voice Of Poland. Panowie postanowili podjąć się trudnego wyzwania: połączenia miłości do muzyki z lat 70. spod znaku legendarnego Woodstocku, klasyki metalu i hard rocka z lat 90., podsyconą grungem rodem z Seattle. 

W 2011 roku ukazuje się debiutancki krążek 5 RANO pt. “W drugą stronę”. Po występie Łukasza w The Voice Of Poland postanowiono zmienić nazwę kapeli na Łukasz Łyczkowski & 5 RANO, rozpoczynają tym samym nowy rozdział w historii zespołu. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera drugiego longplaya pt. "Korzenie".