logo
Newsy
Lipali
2022-12-08
Skin

Lipali: pre-order płyty "Mechanika"


Lipali: pre-order płyty "Mechanika"Foto: Facebook / Lipali

Polska grupa Lipali, dowodzona przez Tomasza Lipę Lipnickiego, wystartowała z przedsprzedażą swojego najnowszego albumu. Już niebawem odbędzie się premiera krążka pt. “Mechanika”.

“Mechanika” to płyta o człowieku, o mechanizmach, które są w nim i ponad nim, które on stwarza, których jest przyczyną i podmiotem. Muzycznie twardsza, mocniejsza, gitarowa, riffowa, ale i ze szczyptą delikatności, transu.

Jak możemy przeczytać na stronie głównej zespołu, praca nad albumem trwała kilka miesięcy - od pierwotnej zupy muzycznej do wysublimowanych kreacji, gdzie tekst łączy się z muzyką w jedną, konkretną całość. Studio nie przykryło ani nie zamaskowało żywego grania i wspólnoty emocjonalnej muzyków, uwypuklając ją jako jeden z najważniejszych walorów zespołu.

Tym razem angielskie teksty przeplatają się z polskimi, poruszając ogólnoludzkie kwestie, oraz nadając albumowi pierwiastek ponadnarodowy. Poniżej tracklista oraz singiel “Nie dla ciebie”, który ukazał się wrześniu 2021 r.

 1. Eternal
 2. Ftf
 3. We are the tools
 4. Nie dla ciebie
 5. Zaśpiewać
 6. Osiem gwiazd
 7. ROB
 8. Piroman
 9. Czerń i biel
 10. Do something
 11. Włóczykij

Pre-ordery można składać pod tym adresem. 

Premierowy koncert Lipali

29 grudnia 2022 Lipali po raz pierwszy wykona na żywo materiał z najnowszej płyty “Mechanika”. Wydarzenie odbędzie się w Gdyni. Na scenie Podwórko.art wystąpią dodatkowo Hanna oraz Abodus. Wjazd: 10 PLN. Więcej informacji na wydarzeniu FB.