logo
Koncerty
Liga Rocka
2022-12-12
Skin

Liga Rocka 2023 [SZCZEGÓŁY]


Liga Rocka 2023 [SZCZEGÓŁY]Foto: Facebook / Liga Rocka

Jeleniogórska "Liga Rocka" od ponad 20 lat pozostaje jednym z ciekawszych festiwali rockowych na Dolnym Śląsku, jak nie nawet w całej Polsce. Co roku do Jeleniogórskiego Centrum Kultury przyjeżdżają zespoły z całego kraju, które nie mogąc wyjść z zachwytu twierdzą, iż brakuje takich imprez w ich okolicach. To dodaje organizatorom jeszcze większego kopa i zachęca do dalszego działania animatorów życia muzycznego.

Przez te wszystkie lata Liga Rocka ciągle się zmieniała, przybierając nowe kształty i formy związane z realizowanym przez Jeleniogórskie Centrum Kultury projektem " Partnerzy z kulturą”. Program ten współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020.

Liga Rocka daje szansę młodym, zdolnym muzykom zaistnieć na rockowej scenie. To właśnie na tej imprezie swoje pierwsze kroki stawiały kapele obecnie mocno wypromowane przez radiową Trójkę i Radio Wrocław. Dzięki współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen sympatycy muzyki rockowej mają również okazję poznać niemieckie młode zespoły, które proponują dziś modne nurty spod znaku punk i alternatywnego rocka czy crossover.

Liga Rocka 2023 - daty, line-up

Począwszy od stycznia aż do kwietnia w sali koncertowej “Nova” Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbędą się cztery koncerty eliminacyjne. Dokładne terminy:

  • 20 stycznia 2023
  • 17 lutego 2023
  • 31 marca 2023
  • 21 kwietnia 2023

Już teraz zespoły z Polski oraz z Niemiec mogą przesyłać swoje zgłoszenia na adres, wypełniając specjalny formularz. Tam również znajdziecie pełny regulamin. Podczas każdego koncertu zagra 5 zespołów: 4 z Polski oraz 1 z Niemiec. Termin nadsyłania zgłoszeń: 21 grudnia 2022.

Wielki finał nastąpi 19 maja 2023 na Błoniach Jeleniogórskich. Wstęp na wszystkie koncerty - wolny.