logo
Koncerty
Liga Rocka
2022-01-09
Skin

Liga Rocka 2022 - pierwszy koncert eliminacyjny


Liga Rocka 2022 - pierwszy koncert eliminacyjnyFoto: facebook.com/Liga.Rocka

Jeleniogórska "Liga Rocka" od ponad 20 lat pozostaje jednym z ciekawszych festiwali rockowych na Dolnym Śląsku, jak nie nawet w całej Polsce. Co roku do Jeleniogórskiego Centrum Kultury przyjeżdżają zespoły z całego kraju, które nie mogąc wyjść z zachwytu twierdzą, iż brakuje takich imprez w ich okolicach. To dodaje organizatorom jeszcze większego kopa i zachęca do dalszego działania animatorów życia muzycznego.

Przez te wszystkie lata Liga Rocka ciągle się zmieniała, przybierając nowe kształty i formy związane z realizowanym przez Jeleniogórskie Centrum Kultury projektem " Partnerzy z kulturą”. Program ten współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020.

Liga Rocka daje szansę młodym, zdolnym muzykom zaistnieć na rockowej scenie. To właśnie na tej imprezie swoje pierwsze kroki stawiały kapele obecnie mocno wypromowane przez radiową Trójkę i Radio Wrocław. Dzięki współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen sympatycy muzyki rockowej mają również okazję poznać niemieckie młode zespoły, które proponują dziś modne nurty spod znaku punk i alternatywnego rocka czy cross over.

Pierwszy koncert eliminacyjny Ligi Rocka 2022 - data, line-up, bilety

Już 21 stycznia 2022 w sali "Nova" Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbędzie się pierwszy koncert eliminacyjny tegorocznej Ligi Rocka. Na scenie wystąpią następujące zespoły:

Taint - muzyczny kwartet z Pszczyny istniejący od 2014 roku, chociaż obecny skład uformował się z początkiem 2020 roku. Zespół wykonuje muzykę z pogranicza alternatywnego groove metalu oraz nu-metalu. W 2020 roku grupa nagrała swoją pierwszą EP-kę ''Under Control'. Obecnie muzycy pracują nad kolejnym mini wydawnictwem ''Looking For Myself''.

Indigo Child - powstały latem 2018 roku w Opolu zespół tworzący autorską muzykę w klimacie szeroko pojętego psychodelicznego, progresywnego rocka. Kapela czerpie inspiracje w głównej mierze z muzyki lat 70. Kompozycje bazują na improwizacji, zabawie formą oraz niekonwencjonalnych rozwiązaniach, których wspólnym mianownikiem jest energiczny rock. Teksty pisane są na gruncie filozofii lub rozważań systemowych.

Chipsy Jazz - formacja powstała w Lesznie, która nie zamyka się na żadne konkretne gatunki i lubi eksperymentować. Sami muzycy przyznają, że najbliżej im do alternatywnego rocka. Teksty tworzone są zarówno polsku i po angielsku. Na swoim skromnym koncie kapela posiada dwa wydane single: “Corok” oraz “Predylekcja”.

Daffodil Pill  - kapela powstała w listopadzie 2020 roku z inicjatywy Dawida Stawiarza (gitara) oraz Adama Chmury (perkusja), których połączyło zamiłowanie do kolorowych lat 60. i kultury hipisowskiej. Skład został uzupełniony przez Mateusza Wróblewskiego (bas) i Filipa Dudka (wokal, klaiwsze) - członków dawnego zespołu Salto

Czterej wrocławscy hipisi tworzą muzykę zakorzenioną w brzmieniu rocka psychodelicznego ery dzieci kwiatów, zmieszaną z surf rockiem i progresywnymi elementami. Brzmienie Daffodil Pill oparte jest na instrumentach vintage, pochodzących w większości z lat 60. i 70., aczkolwiek muzycy nie boją się także sięgać po nowocześniejsze rozwiązania produkcyjno-muzyczne, a wszystko w duchu totalnej artystycznej wolności i otwartości.

Wstęp na koncert - wolny. Darmowe wejściówki do odbioru w kasie biletowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Start - godz. 18:00.