logo
Newsy
Pol'and'Rock Festival
Booze & Glory
Lady Pank
2023-04-10
Skin

Lady Pank oraz Booze & Glory na Pol'and'Rock Festival 2023


Lady Pank oraz Booze & Glory na Pol'and'Rock Festival 2023Foto: Facebook/Booze & Glory

Jurek Owsiak ogłosił dwa kolejne zespoły, które wystąpią na 29. edycji Pol'and'Rock Festival. Tym razem skład imprezy uzupełniły:

Lady Pank

Zespół powstał w 1981 roku z inicjatywy jednego z najbardziej cenionych gitarzystów i kompozytorów, Jana Borysewicza. Wraz z wokalistą, Januszem Panasewiczem, tworzą trzon grupy, serwując polskiej publiczności niepodrabialny muzyczny klimat. Wyraziste rockowe akcenty wplecione w chwytliwy rytm melodii i niebanalnych słów to po prostu ich specjalność.

Do największych sukcesów grupy można zaliczyć zjednanie sobie fanów z każdej części kraju i z każdego pokolenia. Ich flagowe numery takie jak "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Tańcz głupia" czy "Zostawcie Titanica" stały się definicją historii polskiego rocka, a to tylko ułamek twórczości. Ponad 20 płyt na koncie- w tym kilka platynowych - dedykowana stacja radiowa oraz seria prestiżowych nagród, m.in. Bursztynowy Słowik - tak w wielkim skrócie można podsumować bogaty dorobek Lady Pank.

Booze & Glory

Dwa razy gościli na deskach Najpiękniejszego Festiwalu Świata, a w tym roku zrobią to po raz trzeci. Street punkowa grupa Booze & Glory powstała w 2009 roku w Londynie z inicjatywy czterech emigrantów: Marka (wokal), Liama (gitara), Barteza (bass) oraz Mario (perkusja). Muzycy bardzo mocno podkreślają swoje antyrasistowskie i apolityczne przesłanie, i jak sami o sobie mówią: "zawsze międzynarodowy zespół, z dumą antyrasistowski!".

Przez ostatnie dziesięciolecie Booze & Glory zagrali ponad 300 koncertów, zdobywając serca fanów na całym świecie. Charyzma i siła przekazu sprawiają, że ich występy na żywo są niezapomnianym doświadczeniem. Do tej pory zespół wydał pięć pełnych albumów studyjnych, a dyskografię zamyka wydana w 2022 r. EP-ka “Raising The Roof”.

29. Pol'and'Rock Festival - data, line-up, bilety

29. odsłona festiwalu Pol'and'Rock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wstęp na festiwal jest wolny. Aktualny skład w osobnym wpisie.