logo
Newsy
Kwiat Jabłoni
Finał WOŚP
2021-11-22
Skin

Kwiat Jabłoni wystąpi podczas 30. Finału WOŚP w Warszawie


Kwiat Jabłoni wystąpi podczas 30. Finału WOŚP w WarszawieFoto: facebook.com/kwiatjabloni

W najnowszym odcinku audycji Zaraz Bedzie Ciemno prowadzonej przez Jurka Owsiaka poznaliśmy kolejnego artystę, który wystąpi podczas 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, a jest nim Kwiat Jabłoni.

Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy: “Niemożliwe” z 2019 roku, który bardzo szybko osiągnął status podwójnej platyny oraz “Mogło być nic” z 2021 roku, które zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną.

Zespół dał się poznać szerszej publiczności za sprawą singla “Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 30 milionów razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju”. Wszystkie następne produkcje - "Niemożliwe”, “Wodymidaj”, “Wzięli zamknęli mi klub”, “Mogło być nic”, “Buka” - zdobyły uznanie i wielką popularność.

30. Finał WOŚP w Warszawie - szczegóły jubileuszowego koncertu

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 30 stycznia 2022. Tym razem orkiestra rozbrzmi na rzecz okulistyki dziecięcej, a za zebrane pieniądze Fundacja zakupi sprzęt medyczny wysokiej klasy. Planowane jest też uruchomienie pierwszego w Polsce centrum szkoleniowego, gdzie lekarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności.  

Serce Finału jak zwykle będzie zlokalizowane w Warszawie pod Pałacem Kultury i Nauki. To właśnie tam oprócz finałowego miasteczka powstanie scena, na której wystąpią zaproszone gwiazdy. Aktualny lineup wygląda następująco:

  • IRA
  • Kwiat Jabłoni

Wstęp na koncert jest darmowy. Wkrótce kolejne informacje i ogłoszenia.