logo
Newsy
Kult
3-Majówka
2021-12-06
Skin

Kult na 3-Majówce 2022


Kult na 3-Majówce 2022Foto: facebook.com/kultoficjalnie

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłaszają kolejnego artystę. Tym razem skład imprezy uzupełniła formacja, bez której nie byłoby żadnej majówki. Drugiego dnia na scenie wystąpi zespół Kult.

Kult to niekończące się szerokie pasmo sukcesów, zaskakujących pomysłów, realizowanych przez wielu muzyków. Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie, a swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". Formacja Kazika Staszewskiego to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie działa już od ponad trzech dekad. 

Mogłoby się wydawać, że zespół z taką historią, z takimi osiągnięciami i po tylu latach aktywnej działalności nie może być prawdziwy, autentyczny w swoich założeniach i przekonaniach. A jednak może, co zresztą kapela udowadnia na każdym kroku. Grupa wytrwale stawia opór polskiemu mainstreamowi i triumfuje jako grupa alternatywna. 

Wyjątkowy styl, własna nisza, powiększające się o kolejne pokolenia grono odbiorców. Muzyka Kultu wychowała nie jednego i pomogła w szukaniu odpowiedzi na postawione przez nas pytania. Do tej pory ukazało się szesnaście studyjnych albumów, a dyskografię zamyka wydana w 2021 roku “Ostatnia płyta”.

3-Majówka 2022 - termin, bilety, line-up

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3maja 2022 we Wrocławiu na urokliwych terenach Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Aktualne informacje dotyczące składu oraz biletów znajdziecie tutaj.