logo
Newsy
Rock na Bagnie
KSU
2022-11-23
Skin

KSU na Rock na Bagnie 2023


KSU na Rock na Bagnie 2023Foto: Skin

Rock na Bagnie ogłosiło kolejny zespół, który wystąpi na kolejnej edycji bagiennego festiwalu. Tym razem po 8 latach na Bagna ponownie zawita legenda polskiego punk rocka - KSU.

KSU powstał pod koniec lat 70. w Ustrzykach Dolnych i był jednym z prekursorów ruchu punkowego w Polsce. Dziesięć lat od rozpoczęcia działalności premierę miał debiutancki album “Pod prąd”, który stał się kanonem polskiego rocka. Od drugiej połowy lat 90. jedynym członkiem zespołu z oryginalnego składu jest wokalista i gitarzysta Siczka

Przez lata skład grupy ulegał zmianom, a przez zespół przewinęła się wręcz niezliczona ilość muzyków. KSU wciąż bardzo rzadko wydaje płyty ale - co istotne - rozwinęło muzyczną formułę mocno odchodząc w stronę rocka. Niemniej jednak Siczka już ponad 40 lat niestrudzenie podtrzymuje legendę zespołu, a jego muzyka mająca status "kultowej", wciąż zdobywa nowe rzesze fanów.

Zespół doczekał się 7 płyt w swej oficjalnej dyskografii, udziału w listach przebojów (m.in. 9 utworów zespołu gościło na Liście Przebojów Trójki prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego) oraz zagrał ponad tysiąc koncertów w kraju i za granicą.

Rock na Bagnie XIII - data, line-up, bilety

Trzynasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 na plaży nad Biebrzą w Goniądzu. Do końca grudnia obowiązuje cena 170 PLN za pełny karnet. Aktualny skład w osobnym wpisie.