logo
Koncerty
Książ Rock Zone Festiwal
2021-08-01
Skin

Książ Rock Zone: koncert memoriałowy Ronnie James Dio


Książ Rock Zone: koncert memoriałowy Ronnie James DioŹródło: facebook.com/ksiazrockzone
Już w połowie sierpnia nad Jeziorem Jarosławki odbędzie się jeden z dwóch koncertów ósmej edycji memoriału poświęconego legendarnemu wokaliście.

Ronnie James Dio - jeden z największych wokalistów rockowych i metalowych, frontman Black Sabbath, Rainbow, Elf oraz solowego DIO. To właśnie jego głos możemy usłyszeć w takich, ponadczasowych hymnach, jak "Stargazer", "Heaven and Hell", jak również "Holy Diver", czy "Rainbow in the Dark". Ronnie stał się inspiracją dla wielu pokoleń muzyków – zarówno tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę ze sceną, aż po starych wyjadaczy pokroju Metalliki, czy Iron Maiden. Ronnie zmarł w 2010 roku z powodu raka żołądka. Miał 68 lat.

VIII edycja memoriału poświęconego Dio

Od 2014 roku z inicjatywy polskiego zespołu Scream Maker odbywa się wyjątkowy koncert memoriał w hołdzie dla zmarłego Dio. Podstawową drużynę stanowią muzycy Scream Maker, White Highway, Another Pink Floyd i MadRise. Memoriał to ponad 2 godziny różnorodnej muzyki wyśpiewywanej przez trzech wokalistów - Kasię Bieńskowską, Normana Powera i Sebastiana Stodolak.

13 sierpnia 2021 nad Jeziorem Jarosławki w Książu Wielkopolskim odbędzie się jeden z dwóch koncertów ósmej już edycji memoriału poświęconego pamięci Dio. Wydarzenie odbędzie się  jako jeden z dwóch koncertów tegorocznego Książ Rock Zone. Wstęp wolny. Start - 19:00. Więcej informacji na fanpeju Książ Rock Zone.