logo
Koncerty
Spiritbox
Korn
2023-12-14
Skin

Korn zagra w Katowicach w 2024


Korn zagra w Katowicach w 2024

30 lat temu wydali debiut, który odmienił świat ciężkiego grania i z miejsca stał się wyznacznikiem dla innych zespołów w ich gatunku muzycznym. Mimo upływu lat, kapela Korn nadal przekracza granice rocka, alternatywy i metalu, pozostając filarem gatunku dla fanów na całym świecie. 

Od momentu powstania ich płyty rozeszły się w nakładzie 40 milionów kopii na całym świecie. Korn zdobył dwie nagrody oraz siedem nominacji GRAMMY, zaliczył niezliczone trasy, oraz ustanowił wiele rekordów, które prawdopodobnie do końca pozostaną poza zasięgiem jakiegokolwiek zespołu.

W 2022 roku ukazał się 14. album pt. "Requiem”, natomiast w nadchodzącym 2024 roku grupa będzie świętować okrągły jubileusz swojego pierwszego krążka, zatytułowanego po prostu “Korn”. Z tej okazji zespół w składzie: wokalista Jonathan Davis, gitarzyści James "Munky" Shaffer i Brian "Head" Welch, basista Reginald "Fieldy" Arvizu i perkusista Ray Luzier, szykuje wiele niespodzianek dla swoich fanów. Jedną ze znaczących atrakcji będzie trasa koncertowa, podczas której formacja zawita m.in. do Polski i to w niebyle jakim towarzystwie.

Korn zagra w Spodku - data, bilety

Polski koncert zespołu Korn odbędzie się 30 lipca 2024 w katowickim Spodku. Amerykanom towarzyszyć będą Kanadyjczycy ze Spiritbox, którzy zostali nominowani do nagrody GRAMMY 2024 w kategorii “Best Metal Performance”. Już w lutym przekonamy się, czy zespół Courtney LaPlante [wokal] oraz jej męża Mike'a Stringera [gitara] sięgnie po słynny, pozłacany gramofon.

Bilety dostępne na Ticketmaster.