logo
Koncerty
Stowarzyszenie "Nigdy Więcej"
Na Tak
2022-09-22
Skin

Koncert zespołu Na Tak w Warszawie


Koncert zespołu Na Tak w WarszawieFoto: materiały prasowe
Wydarzenie odbędzie się pod szyldem akcji “Muzyka Przeciwko Rasizmowi”, której inicjatorem jest stowarzyszenie "Nigdy Więcej".

Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" zaprasza na koncert grupy Na Tak pod patronatem kampanii “Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Wydarzenie odbędzie się 28 września w Warszawie w klubokawiarni Chmury, która mieści się w zaadaptowanym wnętrzu starej drukarni (ul. 11 Listopada 22). Miejsce to promuje zespoły ze sceny niezależnej. 

Bilety w cenie 25 PLN do nabycia na platformie GoOut. W dniu koncertu cena wyniesie 30 PLN.

Twórczość zespołu Na Tak łączy pop z elementami muzyki klubowej, alternatywnego rocka, punka, krautrocka, jazzu, a nawet muzyki dancingowej. Jak przyznają sami artyści, styl muzyczny traktują jako narzędzie do wyrażania treści, które uważają za szczególnie istotne:

Chcemy mówić o różnicach między bogatymi i biednymi, które dzisiaj są tak ogromne, że jedni i drudzy nie są w stanie się spotkać, o kondycji współczesnego człowieka pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Uważamy, że to chciwość jest przyczyną różnic społecznych i dewastacji planety. My, ludzie, zapomnieliśmy, że jesteśmy tylko jednym z wielu gatunków na planecie Ziemia

Na Tak: “chciwość jest przyczyną różnic społecznych i dewastacji planety”

Na Tak aktywnie wspiera akcję "Muzyka Przeciwko Rasizmowi". W jednym z wywiadów prasowych Dorota Krempa, wokalistka grupy, wyraziła aprobatę dla działań stowarzyszenia:

Cele Stowarzyszenia Nigdy Więcej są nam bardzo bliskie, ponieważ zawsze poruszaliśmy problem inności, wykluczenia. (…) Poza tym stwierdzenie, że jesteśmy najpierw ludźmi, a potem narodami jest prawdziwe z perspektywy ewolucji, o której tak często wspominamy. Wszelkie podziały, które społeczeństwa postawiły sobie, są przypadkowe, wynikają z jakichś momentów historii lub z obyczajowości, nie mają żadnego znaczenia, są tylko pozą.

Pod szyldem kampanii “Muzyka Przeciwko Rasizmowi” ukazał się teledysk “Podkarpacie” z nowego albumu zespołu Na Tak pt. “Trzymaj się”. Płyta ta miała premierę w maju 2022 roku.

“NIGDY WIĘCEJ” zaprasza do współpracy

Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" powstało w 1996 roku jako niezależna organizacja antyrasistowska. Prowadzi ono kampanie społeczne “Muzyka Przeciwko Rasizmowi” i “Wykopmy Rasizm ze Stadionów” oraz uczestniczy w projektach przeciwdziałających mowie nienawiści w Internecie.

W 2021 roku na płycie winylowej ukazał się historyczny album “Jedna Rasa - Ludzka Rasa. Muzyka Przeciwko Rasizmowi, część 2’, dedykowany pamięci Marcina Kornaka (1968-2014), założyciela Stowarzyszenia "Nigdy Więcej". Wydawnictwo to jest w całości dostępne na YouTube.

Stowarzyszenie szuka chętnych do współpracy muzyków, wydawców i organizatorów koncertów, którzy chcieliby wydać album, opublikować videoclip albo zorganizować koncert (także online) pod patronatem promocyjnym kampanii "Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Kontakt mailowy: redakcja@nigdywiecej.org

*Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych