logo
Koncerty
Stowarzyszenie "Nigdy Więcej"
Na Tak
2022-09-22
Skin

Koncert zespołu Na Tak w Warszawie


Koncert zespołu Na Tak w WarszawieFoto: materiały prasowe

Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" zaprasza na koncert grupy Na Tak pod patronatem kampanii “Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Wydarzenie odbędzie się 28 września w Warszawie w klubokawiarni Chmury, która mieści się w zaadaptowanym wnętrzu starej drukarni (ul. 11 Listopada 22). Miejsce to promuje zespoły ze sceny niezależnej. 

Bilety w cenie 25 PLN do nabycia na platformie GoOut. W dniu koncertu cena wyniesie 30 PLN.

Twórczość zespołu Na Tak łączy pop z elementami muzyki klubowej, alternatywnego rocka, punka, krautrocka, jazzu, a nawet muzyki dancingowej. Jak przyznają sami artyści, styl muzyczny traktują jako narzędzie do wyrażania treści, które uważają za szczególnie istotne:

Chcemy mówić o różnicach między bogatymi i biednymi, które dzisiaj są tak ogromne, że jedni i drudzy nie są w stanie się spotkać, o kondycji współczesnego człowieka pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Uważamy, że to chciwość jest przyczyną różnic społecznych i dewastacji planety. My, ludzie, zapomnieliśmy, że jesteśmy tylko jednym z wielu gatunków na planecie Ziemia

Na Tak: “chciwość jest przyczyną różnic społecznych i dewastacji planety”

Na Tak aktywnie wspiera akcję "Muzyka Przeciwko Rasizmowi". W jednym z wywiadów prasowych Dorota Krempa, wokalistka grupy, wyraziła aprobatę dla działań stowarzyszenia:

Cele Stowarzyszenia Nigdy Więcej są nam bardzo bliskie, ponieważ zawsze poruszaliśmy problem inności, wykluczenia. (…) Poza tym stwierdzenie, że jesteśmy najpierw ludźmi, a potem narodami jest prawdziwe z perspektywy ewolucji, o której tak często wspominamy. Wszelkie podziały, które społeczeństwa postawiły sobie, są przypadkowe, wynikają z jakichś momentów historii lub z obyczajowości, nie mają żadnego znaczenia, są tylko pozą.

Pod szyldem kampanii “Muzyka Przeciwko Rasizmowi” ukazał się teledysk “Podkarpacie” z nowego albumu zespołu Na Tak pt. “Trzymaj się”. Płyta ta miała premierę w maju 2022 roku.

“NIGDY WIĘCEJ” zaprasza do współpracy

Stowarzyszenie "Nigdy Więcej" powstało w 1996 roku jako niezależna organizacja antyrasistowska. Prowadzi ono kampanie społeczne “Muzyka Przeciwko Rasizmowi” i “Wykopmy Rasizm ze Stadionów” oraz uczestniczy w projektach przeciwdziałających mowie nienawiści w Internecie.

W 2021 roku na płycie winylowej ukazał się historyczny album “Jedna Rasa - Ludzka Rasa. Muzyka Przeciwko Rasizmowi, część 2’, dedykowany pamięci Marcina Kornaka (1968-2014), założyciela Stowarzyszenia "Nigdy Więcej". Wydawnictwo to jest w całości dostępne na YouTube.

Stowarzyszenie szuka chętnych do współpracy muzyków, wydawców i organizatorów koncertów, którzy chcieliby wydać album, opublikować videoclip albo zorganizować koncert (także online) pod patronatem promocyjnym kampanii "Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Kontakt mailowy: redakcja@nigdywiecej.org

*Artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych