logo
Koncerty
2022-06-22
Skin

Koncert zespołów ATENA + IAMONE + NETHERLESS we Wrocławiu [SZCZEGÓŁY]


Koncert zespołów ATENA + IAMONE + NETHERLESS we Wrocławiu [SZCZEGÓŁY]Źródło: facebook.com/LuksusPromotion

Luksus Promotion oraz Wild Bread Booking zapraszają na jedyny, polski koncert norweskiej grupy ATENA! Kapela pochodzi z Oslo i jest uznawana za najbardziej znaczący zespół metalcore w swoim kraju. Teksty eksplorujące najciemniejsze zakątki naszych dusz, elementy hip-hopu, czyste wokale. Można się rozpisywać, a wystarczy posłuchać jednego singla, żeby wiedzieć, że ich styl jest unikalny. Aktualnie muzycy kończą nagrywać nowy materiał. Możemy więc spodziewać się przedpremierowych kawałków.

ATENA może pochwalić się m.in. trzema wydanymi albumami: “Shades of Black Won't Bring Her Back” (2015), "Possessed" (2017), "Drowning Regret & Lungs Filled with Water" (2020) oraz singlem “Flash!-THUNDER” z 2021.

ATENA + IAMONE + NETHERLESS we Wrocławiu - data, bilety

Grupa ATENA wystąpi w naszym kraju 8 lipca 2022 we Wrocławiu w klubie Akademia. Na scenie zagra również łódzkie IAMONE oraz lokalne NETHERLESS. Bilety w cenie 45 PLN dostępne na platformie GoOut. W dniu koncertu cena wyniesie 55 PLN.

Startując z klipem do pierwszego singla "Of Life: Awakening", grupa ΙAMONE przez następne miesiące kontynuowała promocje kolejnymi dwoma numerami: "Of Space: Infinitude" i "The Answer // Forty-Two". Dodatkowo zespół opublikował film "L I F E", który zwiastował nadchodzący cztery miesiące później godzinny album koncepcyjny - "The Life Code". Na debiutanckim krążku znalazły się skomplikowane kompozycje z nisko strojonymi, ciężkimi gitarami i polirytmiami, otulone orkiestralną, ambientową i filmową muzyką.

W 2020 zespół przedstawił nowy skład, wypuszczając odświeżony utwór z “The Life Code” - “Catalyst 2.0” - oraz w 2021 nowy singiel “Dystopia”, zawierający znacznie większą paletę elektronicznych brzmień, która również pojawi się na ich drugiej płycie. Premiera ma nastąpić jeszcze w tym roku.

NETHERLESS nazywane jest Marylą Rodowicz wrocławskiego metalcore'u. Odmrażają się na jeden koncert Wild Bread Booking, po czym cały rok automatyczna sekretarka mówi o tym, że nagrywają nowy materiał. Lata mijają, a poprzeczki, którą postawili niewielu udało się przeskoczyć. Na swoim koncie zespół posiada wydaną w 2017 EP-kę “Anthem of the Weary” oraz singiel “Dying Words” z 2020 roku.