logo
Koncerty
Machine Head
Amon Amarth
2021-11-01
Skin

Koncert Machine Head oraz Amon Amarth w Krakowie w 2022


Koncert Machine Head oraz Amon Amarth w Krakowie w 2022Foto: facebook.com/productions.knock.out

Agencja Knock Out Productions ogłasza wspólny koncert zespołów Machine Head oraz Amon Amarth w ramach zapowiedzianej trasy “Vikings and Lionhearts Tour”. 8 września 2022 zespoły zawitają do angielskiego Nothingam, gdzie odbędzie się pierwszy koncert. 16 września muzycy wylądują w Europie, zaś niewiele dni później zawitają również do naszego kraju.

Koncert Machine Head oraz Amon Amarth w Krakowie - termin, bilety

Jedyny polski koncert Machine Head oraz Amon Amarth odbędzie się 18 września 2022 w krakowskiej Tauron Arenie. W roli supportu wystąpi formacja The Halo Effect, czyli rozwijający się projekt byłych muzyków grupy In Flames. Bilety dostępne w przedsprzedaży. Ceny:

  • Miejsca stojące na płycie - 219 PLN / 240 PLN
  • Sektor siedzący A - 259 PLN / 280 PLN
  • Sektor siedzący B - 209 PLN / 230 PLN
  • Sektor siedzący C - 159 PLN / 180 PLN

W tym roku Machine Head obchodzi nie tylko swoje 30-lecie, ale również świętuje osiągnięcie pełnoletności przez jeden z najważniejszych albumów w dorobku "Through The Ashes Of Empires", który wyznacza początek powrotu zespołu do wielkiej formy. Polskich fanów metalu na pewno ucieszyło to, że lider grupy Robb Flynn zaprosił do składu Wacława “Vogga” Kiełtykę, lidera Decapitated, który brał udział w trasie poświęconej 25-leciu debiutanckiego albumu "Burn My Eyes". W 2018 roku ukazała się płyta "Catharsis", która w Niemczech dała Machine Head najwyższe w historii, trzecie miejsce na tamtejszej liście płyt. Na żywo Machine Head to niezmiennie siejąca spustoszenie energetyczna maszyna, w której oprócz Robba i Vogga znajdziemy także basistę Jareda MacEacherna i bębniarza Matta Alstona.

Melodyjni deathmetalowcy z Amon Amarth dzięki szczerości, konsekwencji w działaniu oraz bliskości z fanami osiągnęli sukces na skalę światową. Swoją muzyczną koncepcję, stworzoną w latach 90., udoskonalali w kolejnych latach, a ponieważ ciężka praca koncertowa nie jest im obca, stopniowo zdobywali coraz większe uznanie poza Szwecją, aż końcu odnieśli duży sukces na wymagającym rynku amerykańskim (dwie płyty w Top 20 Billboardu) oraz niemieckim (dwie płyty z rzędu na szczycie zestawienia płyt, "Jomsviking" i "Berserker"). Mityczne treści z nordyckimi bogami i bohaterami w tle rozpowszechniają: członkowie założyciele – gitarzysta Olavi Mikkonen, potężny wokalista Johan Hegg i basista Ted Lundström, a wraz z nimi drugi gitarzysta Johan Söderberg  i bębniarz Jocke Wallgren.