logo
Koncerty
Mindfak
Deadpoint
Lilla Veneda
THVN
2022-01-13
Skin

Koncert Deadpoint, Lilla Veneda, Mindfak, THVN we Wrocławiu


Koncert Deadpoint, Lilla Veneda, Mindfak, THVN we WrocławiuFoto: facebook.com/Deadpoint.Poland
W lutym cztery, metalowe formacje spotkają się we wrocławskim Centrum Kultury Agora, aby skopać wszystkim dupska.

19 lutego 2022 we Wrocławiu odbędzie się koncert zespołów Deadpoint, Lilla Veneda, Mindfak oraz THVN. Cztery, metalowe formacje wystąpią na scenie Centrum Kultury Agora. Bilety w cenie zaledwie 10 PLN dostępne w kasie CKA oraz w serwisie Ticketmaster.

Deadpoint wywodzi się z Wrocławia, ale wokalista zespołu - Cristian Alex Segura - pochodzi z dalekiego Chile. Jak przystało na nowoczesny zespół grający metal, Deadpoint czerpie inspirację z wielu podgatunków – od thrashu, przez groove metal. Aktualnie zespół promuje swoją drugą płytę “Device of Solemn Rot”. Album został wydany w 2021 oraz zmiksowany przez Petera Rutcho, który w przeszłości współpracował z takimi zespołami jak np.: The Ghost Inside, Havok, Parkway Drive, Dimentianon, Revocation.

Lilla Veneda to blackened deathemetalowa grupa z Wrocławia mająca na koncie dwa longplaye: “Diagnosis” (2012) oraz “Lilla Veneda” (2018). To właśnie po premierze tego drugiego wydawnictwa zespół nabrał wiatru w żagle. Kapela zagrała m.in dwie trasy u boku Percival Schuttenbach, wystąpiła na letnich festiwalach "Castle Party", "Metal Mine", "Uwolnić Muzykę" oraz w krajach Bałtyckich wraz z Vader, Hate i Thy Disease. Muzyczna propozycja dla fanów Abbath, Gojira, Behemoth

Mindfak to żagańsko-wrocławski zespół grający muzykę z pogranicza groove i thrash metalu. W 2016 roku ukazuje się debiutancka EP-ka “Treter”, natomiast jesienią 2019 zespół wydaje debiutancki album studyjny “Wierutny”. Kapela posiada również na swoim koncie kilka singli. W sumie to ploty głoszą, że riffy są kradzione, ale kto w tym kraju nie kradnie? Z dużą dozą farta udało im się wystąpić u boku kilku większych ekip, wśród których wymienić można Soulfly, Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Materia, Acid Drinkers.

Muzyka oczyszczającego rozkładu łącząca black metalową estetyką z tym co najlepsze w staroszkolnym death metalu, a to wszystko skąpane w cuchnącym sludge'owym sosie. Tak można opisać twórczość zespołu THVN. Aktualnie kapela kończy pracę nad kolejnym wydawnictwem i rozbija się po deskach scen niosąc "Pleśń i Pomór”, gdzie tylko się da. W CV może pochwalić się występami między innymi z Rotting Christ, Imperial Triumphant, Brüdnym Skürwielem czy Infekcją.