logo
Koncerty
Mindfak
Deadpoint
Lilla Veneda
THVN
2022-01-13
Skin

Koncert Deadpoint, Lilla Veneda, Mindfak, THVN we Wrocławiu


Koncert Deadpoint, Lilla Veneda, Mindfak, THVN we WrocławiuFoto: facebook.com/Deadpoint.Poland

19 lutego 2022 we Wrocławiu odbędzie się koncert zespołów Deadpoint, Lilla Veneda, Mindfak oraz THVN. Cztery, metalowe formacje wystąpią na scenie Centrum Kultury Agora. Bilety w cenie zaledwie 10 PLN dostępne w kasie CKA oraz w serwisie Ticketmaster.

Deadpoint wywodzi się z Wrocławia, ale wokalista zespołu - Cristian Alex Segura - pochodzi z dalekiego Chile. Jak przystało na nowoczesny zespół grający metal, Deadpoint czerpie inspirację z wielu podgatunków – od thrashu, przez groove metal. Aktualnie zespół promuje swoją drugą płytę “Device of Solemn Rot”. Album został wydany w 2021 oraz zmiksowany przez Petera Rutcho, który w przeszłości współpracował z takimi zespołami jak np.: The Ghost Inside, Havok, Parkway Drive, Dimentianon, Revocation.

Lilla Veneda to blackened deathemetalowa grupa z Wrocławia mająca na koncie dwa longplaye: “Diagnosis” (2012) oraz “Lilla Veneda” (2018). To właśnie po premierze tego drugiego wydawnictwa zespół nabrał wiatru w żagle. Kapela zagrała m.in dwie trasy u boku Percival Schuttenbach, wystąpiła na letnich festiwalach "Castle Party", "Metal Mine", "Uwolnić Muzykę" oraz w krajach Bałtyckich wraz z Vader, Hate i Thy Disease. Muzyczna propozycja dla fanów Abbath, Gojira, Behemoth

Mindfak to żagańsko-wrocławski zespół grający muzykę z pogranicza groove i thrash metalu. W 2016 roku ukazuje się debiutancka EP-ka “Treter”, natomiast jesienią 2019 zespół wydaje debiutancki album studyjny “Wierutny”. Kapela posiada również na swoim koncie kilka singli. W sumie to ploty głoszą, że riffy są kradzione, ale kto w tym kraju nie kradnie? Z dużą dozą farta udało im się wystąpić u boku kilku większych ekip, wśród których wymienić można Soulfly, Kat & Roman Kostrzewski, Vader, Materia, Acid Drinkers.

Muzyka oczyszczającego rozkładu łącząca black metalową estetyką z tym co najlepsze w staroszkolnym death metalu, a to wszystko skąpane w cuchnącym sludge'owym sosie. Tak można opisać twórczość zespołu THVN. Aktualnie kapela kończy pracę nad kolejnym wydawnictwem i rozbija się po deskach scen niosąc "Pleśń i Pomór”, gdzie tylko się da. W CV może pochwalić się występami między innymi z Rotting Christ, Imperial Triumphant, Brüdnym Skürwielem czy Infekcją.