logo
Koncerty
Booze & Glory
Karcer
Zbeer
2021-12-01
Skin

Koncert Booze & Glory, Karcer oraz Zbeer we Wrocławiu 2022


Koncert Booze & Glory, Karcer oraz Zbeer we Wrocławiu 2022Foto: facebook.com/boozeandgloryofficial

Po udanym koncercie podczas tegorocznej, XIII edycji Czochraj Bobra Fest zespół Booze & Glory ponownie odwiedzi polską ziemię. Wydarzenie odbędzie się w ramach przełożonego koncertu ze stycznia.

Booze & Glory zagra we Wrocławiu - termin, bilety

19 listopada 2022 kapela Booze & Glory wystąpi we Wrocławiu w Starym Klasztorze. Polską sceną punk rocka reprezentować będą formacje Karcer oraz Zbeer. Bilety dostępne w sprzedaży. Ceny:

  • 65 PLN - miejsca stojące
  • 80 PLN - miejsca siedzące

Zespół Booze & Glory został założony w 2009 roku w Londynie przez Marka (wokal), Liama (gitara), Barta (bas) i Mario (perkusja). Kapelę od samego początku tworzą osoby urodzone w różnych zakątkach świata. W ciągu ostatnich kilkunastu lat przez zespół przewinęli się muzycy z Irlandii, Anglii, Szwecji, Grecji, Hiszpanii, Włoch i Polski. Jednak od pierwszego dnia istnienia grupy za całym zamieszaniem stoi Mark, który pochodzi z Sosnowca.

Zaledwie kilka miesięcy po powstaniu grupa zagrała swój pierwszy koncert w legendarnym londyńskim klubie Fiddlers Elbow, a niedługo potem nagrał swoje pierwsze demo, które później stało się pełnym, debiutanckim albumem. Zespół w bardzo szybkim czasie podbił serca fanów melodyjnego punk rocka na całym świecie. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, a ostani zatytułowany “Hurricane” ukazał się w 2019 r.

Karcer powstał jesienią 1982 roku, w Słupsku przez Krzysztofa Żeromskiego, Piotrka Dudzińskiego oraz Jarka Jodłowskiego. Na scenie zaprezentował się po raz pierwszy 8 marca 1983 z dwoma kawałkami na Eliminacjach do VII ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki, gdzie słowami: "nieustanny przed czymś strach", "śledzą wciąż twój krok" narobił nielada zadymy tak wśród szanownego żyri, jak i obecnych przy takich okazji esbeków, o władzach ośrodka nie wspominając.

Początkowo zespół eksperymentował z nowo falowym brzmieniem, aby ostatecznie powrócić do punkowych korzeni. Do dziś ukazało się siedemalbumów, a dyskografię zamyka wydany w 2017 roku krążek "Babel".

Pierwsze wzmianki o Zbeer pojawiają się już na przełomie XX i XXI wieku. Wiosną 1999, za namową Sołtysa ( M.McLaren śląskiej sceny punk), odbywa się pierwsza próba zespołu: Sołtys – wokal, Sid – wokal, gitara, Marek – perkusja, Grooby – bas, Ader – gitara, Zelva – tańce. Niedługo potem Zbeer'y grają pierwsze koncerty, Sołtys zakłada wytwórnię Hooligan Records, i pojawia się debiutancke "Time to Unite". Po wydaniu płyty, zaczyna się już konkretne granie, z zespołami takimi jak: The Business, UK SUBS, Los Fastidios, Innerzia, The Forgotten, Charge 69 , BULBULATORS, The Analogs, Frontside czy Horrorshow.

Kilka lat koncertowania i Zbeer zawiesza działalność. Jednak prawie każdy z składu, gra i tworzy dalej. Nadchodzi rok 2015 i chłopaki ze Zbeera ponownie ruszają ze swoją krucjatą.  W 2018 roku, po 11 latach, ukazuje się czwarty album "Co nam zrobisz".