logo
Newsy
3-Majówka
2023-02-24
Skin

Kommuna Lux oraz Volski na festiwalu 3-Majówka 2023


Kommuna Lux oraz Volski na festiwalu 3-Majówka 2023Foto: Facebook / Kommuna Lux

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłosili dwóch kolejnych wykonawców. Tym razem skład festiwalu uzupełniły projkety Kommuna Lux oraz Volski.

Zespół Kommuna Lux reprezentuje niepowtarzalny styl "Odessa Gangsta Folk”, który oznacza porywającą muzykę klezmerską i piosenki z półświatka z ich rodzinnego miasta. Klimat bohemy i półświatka tworzony  przez wokalistę Bagrata Tsurkana i jego uroczych kompanów, grających te radosne piosenki i melodie z Odessy i całej Europy Wschodniej odnajdujemy w pikantnych aranżacjach zespołu Kommuna Lux.

Muzycy mają na swoim koncie hałaśliwe flash moby na słynnym miejskim targu rybnym Privoz, w starej drewnianej linii tramwajowej numer 5, na promenadzie Primorsky Boulevard i na zardzewiałych kołyszących się łódkach na popularnej plaży Lustdorf, wprowadzając w zakłopotane tłumy mieszkańców Odessy. 

Atmosfera na koncertach Kommuny Lux jest absolutnie wyjątkowa - powietrzu unosi się morska aura, a także typowy ponadczasowy humor ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego.  Żydowskie powiedzenie "Zawsze jest żywa ryba” w stylu Odessy charakteryzuje energetyczne show zespołu, które zawiera masę drżących rytmów, orzeźwiającej anarchii i mnóstwa żądzy życia! Kapela wystąpi 1 maja na scenie world music.

Volski to solowy projekt popularnego białoruskiego rockmana Lavona Wolskiego. Jego piosenki, teledyski i albumy wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca na krajowych i zagranicznych listach przebojów. Podobnie jak wiele innych projektów alternatywnych białoruskich muzyków, Volski objęty jest zakazem promocji w ojczyźnie muzyków. Do tej pory grupa ze swoim materiałem występował w wielu krajach Europy, takich jak Polska, Belgia, Szwajcaria, Niemcy oraz za oceanem w Stanach Zjednoczonych.

Podczas koncertów można usłyszeć nie tylko najnowszy materiał zespołu Volski, ale również wybrane utwory z poprzednich projektów Lavona, w tym "Паветраны шар", "Госьці" czy "Тры чарапахі", które na stałe wpisały się już w muzyczny krajobraz białoruskiego społeczeństwa. Volski wystąpi 1 maja na scenie world music.

3-Majwówka 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna edycja festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2023 przy kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Aktualny line-up z podziałem na dni oraz informacje dotyczące biletów, jak i te dotyczące Gitarowego Rekordu Guinnessa, znajdziecie w osobnych wpisach.