logo
Newsy
Bangarang Festival
Klangor
2023-02-28
Skin

Klangor na Bangarang Festival 2023


Klangor na Bangarang Festival 2023Foto: Łukasz Kozłowski

W sobotę 25 lutego 2023 odbył się finałowy koncert festiwalu Gostyńskie Rockowania. Na scenie GOK “Hutnik” wystąpiło czterech finalistów wyłonionych z koncertów eliminacyjnych. Mowa o zespołach Misscore, TainT, Hengelo oraz Klangor.

Ten ostatni nie tylko doczekał się piwa z własnym logiem od Browaru Jarocin, ale również dołączył do składu tegorocznego Bangarang Festival. Kapela zamknie pierwszy dzień festiwalu.

A kim jest Klangor? To założony w 2019 roku warszawski zespół rockowo-metalowy składający się z doświadczonych muzyków, którzy mają na koncie występy na niejednej scenie. Podobnie jak wiele początkujących zespołów, grupa rozpoczęła od ogrywania się na przeróżnych przeglądach - w tym pierwsze miejsce na Festiwalu Rockowy Error 2020 oraz CieszFanów Festiwal 2021.

W latach 2019-2021 Klangor wypuścił cztery single: “Zbroja”, “Kryzys”, “Podzieleni” oraz “Fristajla" - cover “Freestyler” Bomfunk MC’s. Wszystkie wymienione numery znalazły się na debiutanckim albumie “Arytmia” z 2022 r. Jak mówi gitarzysta - Rafał "Nówka” Nowakowski - krążek stanowi podsumowanie dotychczasowej, muzycznej przygody, która rozpoczęła się kilkanaście lat temu. Różnorodność kompozycji, aranży czy pomysłów na numery to efekt procesu, który trwał i ewoluował na przestrzeni tylu lat. 

Klangor tworzą:

  • Piotr “Syrok” Syrocki - wokal
  • Rafał “Nówka” Nowakowski - gitara
  • Kamil “Cyber” Nowicki - gitara
  • Mateusz “Fifa” Wiak - bass
  • Tomasz Nachyła - perkusja

Bangarang Festival 2023 - data, line-up, bilety

Czwarta edycja Bangarang Festival odbędzie się w dniach 30 czerwca - 1 lipca 2023 w miejscowości Chwałkowo koło Krobi w województwie wielkopolskim. Aktualny line-up oraz informacje o biletach dostępne w osobnym wpisie.