logo
Newsy
Czochraj Bobra Fest
Kazik
2021-12-06
Skin

Kazik wystąpi na Czochraj Bobra Fest 2022


Kazik wystąpi na Czochraj Bobra Fest 2022Foto: facebook.com/kazikapela

Organizatorzy Czochraj Bobra Fest ogłosili kolejnego artystę, który wystąpi podczas dwunastej edycji festu. Tym razem skład uzupełnia frontman zespołu Kult, Kazik Staszewski, który zawita do Namysłowa ze swoim solowym projektem.

Początki Kazika to zwrot ku muzyce rap, której Staszewski słuchał od pierwszej połowy lat osiemdziesiątych, ale dopiero od momentu poznania nauczyciela i twórcy reklam, Jacka Kufirskiego, Na starcie ukazały się trzy numery: “Nowy konflikt światowy”, ”Piosenka trepa” i “Spalam się”

W 1991 roku firma Zic Zac wydała pierwszą płytę ”Spalam się”. Bardzo duży udział w nagraniu płyty miał realizator Wojtek Przybylski, jak również Shpenyagah grający w warszawskim zespole Zgoda. Była to pierwsza płyta na polskim rynku, która tak poważnie odwoływała się do muzyki rap i dlatego Kazika szybko obwołano "Pierwszym raperem Rzeczpospolitej”. Kazik recytował swoje ostre obyczajowo-polityczne teksty, a za podkład posłużyły mu wsamplowane dźwięki, skrecze, automat perkusyjny. Nie obyło się również bez „żywych” muzyków, wśród których pojawił się grający na gitarze Wojtek Waglewski i na saksofonie Jacek Rodziewicz

8 maja 2020 roku niespodziewanie ukazuje się singiel promujący dziesiąty album “Zaraza”. Utwór pt. "Twój ból jest lepszy niż mój” osiąga znaczny komercyjny sukces, a to m.in. w związku z interwencją kierownictwa stacji w 1998. notowaniu listy przebojów Programu Trzeciego. Już około tygodnia przed premierą album uzyskał status złotej płyty, zaś 17 czerwca 2020 roku krążek pokrył się platyną.

Czochraj Bobra Fest 2022 - termin, bilety, line-up

XII edycja Czochraj Bobra Fest odbędzie się w dniach 14-17 lipca 2022 na Błoniach w Namysłowie. Ponownie na uczestników będą czekać trzy festiwalowe sceny (Mała, Duza, Sound System). Aktualny line-up oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj.