logo
Newsy
3-Majówka
Kaśka Sochacka
2022-03-17
Skin

Kaśka Sochacka wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2022


Kaśka Sochacka wystąpi na festiwalu 3-Majówka 2022Foto: Adam Słomiński

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka podali kolejnego, a raczej kolejną artystkę, która wystąpi na tegorocznej odsłonie wrocławskiej imprezy. Drugiego dnia muzycznego szaleństwa na scenie pojawi się Kaśka Sochacka.

Nazywana nadzieją polskiej muzyki alternatywnej Kaśka Sochacka urodziła się w 1990 roku w niezwykle muzykalnej rodzinie. Jej tata grał na gitarze, natomiast mama była opiekunką w Zespole Pieśni i Tańca Ziemi Kroczyckie, w którym dziewczyna udzielała się wraz z rodzeństwem. Można by przypuszczać, że takie obcowanie z muzyką to tylko prosta droga do rozpoczęcia muzycznej kariery, ale początkowo nasza bohaterka postanowiła zasmakować studenckiego życia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Przełom w jej życiu nastąpił wraz z udziałem w trzeciej edycji show “Mam Talent”. Programu nie wygrała, ale dotarła ona do ścisłego finału, wykonując po drodze autorskie utwory “Drzazga” oraz “Czasu części pierwsze”. Mimo przegranej Sochacka i tak może czuć się zwycięzcą, ponieważ jej muzyka spodobała się szerokiemu gronu publiczności. W 2014 raz jeszcze podjęła rękawicę i tym razem wystąpiła w ósmej edycji “Must Be The Music”, kończąc przygodę w półfinale. W 2017 roku jej piosenka “Trochę tu pusto” pojawiła się w czołówce serialu Polsatu “Zawsze warto”.

Jednak prawdziwy, muzyczny debiut Kaśki nastąpił  wraz z premierą EP-ki “Wiśnia” w 2019r. Duży udział w wydaniu płyty miało przypadkowe spotkanie artystki z Pawłem Jóźwickim, szefem wytwórni Jazzboy Records, do którego doszło właśnie na planie "Must Be The Music". Ponadto dodatkowego kopa w karierze Kaśki przyniosło wspólne koncertowanie z Kortezem. W 2021 r. ukazała się druga płyta zatytułowana “Ciche dni”.

Charakterystyczny, niski zachrypnięty głos stał się znakiem rozpoznawczym Kaśki Sochackiej. Sama mówi, że w młodości słuchała piosenek Edyty Bartosiewicz, Kasi Kowalskiej i Kasi Nosowskiej czy zespołów takich jak Perfect i Lady Pank. Muzyka lat 90. wywarła duży wpływ na jej gust muzyczny. W jej piosenkach nie brakuje znakomitych tekstów, nastrojowości, ale czasem także rockowego pazura.

3-Majówka 2022 - data, bilety, line-up

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3 maja 2022 we Wrocławiu w kompleksie Hali Stulecia. Tuż po zakończeniu koncertów odbędzie się największe Nocne Silent Disco. Informacje dotyczące aktualnego line-upu oraz biletów znajdziecie w osobnym wpisie.