logo
Newsy
3-Majówka
Karaś/Rogucki
2023-12-10
Skin

Karaś/Rogucki otwiera line-up festiwalu 3-Majówka 2024


Karaś/Rogucki otwiera line-up festiwalu 3-Majówka 2024Foto: Facebook / KARAŚ/ROGUCKI

Poznaliśmy pierwszą gwiazdę kolejnej edycji wrocławskiego festiwalu 3-Majówka. Line-up imprezy otwiera duet Karaś/Rogucki, który zapowiada trzeci, ostatni album, zamykając tym samym miłosny tryptyk muzyczny.

Karaś/Rogucki to muzyczny projekt współtworzony przez Kubę Karasia [The Dumplings] oraz Piotra Roguckiego [Coma]. Panowie zeszli się lata temu po oficjalnym zawieszeniu swoich macierzystych zespołów. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało niesamowity efekt. W lutym 2020 ukazał się debiutancki krążek pt. "Ostatni bastion romantyzmu".

Latem 2021 Karaś/Rogucki wypuścił tytułowy singiel zapowiadający drugi album studyjny - "Bezpieczny Lot". Na tej płycie artyści odeszli od mrocznych brzmień i skierowali swój ster na przestrzenne dźwięki i melodie czerpiące z łagodności lat 70. oraz radości życia płynącej z disco.

Z początkiem 2024 zaplanowana jest premiera ostatniego albumu zatytułowanego "Atlas Iskier". Muzycznie krążek kontynuuje wątki z poprzednich wydawnictw, lecz w jeszcze mroczniejszym klimacie. Krążek otwiera cover kultowego utworu "Zaopiekuj się mną" zespołu Rezerwat. 8 grudnia ukazał się kolejny, tym razem autorski singiel “Houston”, nagrany wespół z Ofelią.

Karaś/Rogucki  nie mówią wprost, że to koniec, ale nastrój pożegnania jest wyczuwalny. Wątki rozstania, podsumowania czy zamknięcia ważnej muzycznej historii przy nadchodzącym projekcie będą kluczowe. 

3-Majówka 2024 - data, line-up

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3 maja 2024 we Wrocławiu w kompleksie Hali Stulecia. Tuż po zakończeniu koncertów na głównych scenach, na uczestników będzie czekać największe Nocne Silent Disco. Wkrótce kolejne ogłoszenia oraz informacje o biletach.