logo
Newsy
3-Majówka
Karaś/Rogucki
2022-02-16
Skin

Karaś/Rogucki na festiwalu 3-Majówka 2022


Karaś/Rogucki na festiwalu 3-Majówka 2022Foto: facebook.com/karasrogucki

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłosili kolejną gwiazdę. Przypomnijmy, że swój udział we wrocławskiej imprezie potwierdzili już tacy artyści jak: Epica, Korpiklaani, Dire Straits Legacy, Daria Zawiałów, Kult, Pidżama Porno, Dżem czy Nosowska.

Karaś/Rogucki wystąpi na festiwalu 3-Majówka

Tym razem skład wrocławskiej imprezy uzupełnił popularny duet Karaś/Rogucki, który wystąpi we Wrocławiu drugiego dnia festiwalu tj. 2 maja 2022.

Karaś/Rogucki to muzyczny projekt współtworzony przez Kubę Karasia [The Dumplings] oraz Piotra Roguckiego [Coma]. Panowie zeszli się po oficjalnym zawieszeniu obu macierzystych grup. Podział ról w dwuosobowym zespole jest bardzo prosty. Karaś jest odpowiedzialny za sprawy związane z produkcją, Rogucki tworzy teksty, natomiast muzyka to wspólny wkład obu panów.

Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało niesamowity efekt. W rezultacie otrzymaliśmy m.in. pierwszy singiel "Bolesne strzały w serce” promujący debiutancki krążek "Ostatni bastion romantyzmu". Premiera płyty miała miejsce 14 lutego 2020.

Na płycie znalazł się materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. Utwory opowiadają o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybiera mroczną i gęstą formę, inspirowaną twórczością lat 80., zimną falą i new romantic.

Nowa płyta duetu Karaś/Rogucki

Latem 2021 ukazał się tytułowy singiel zapowiadający drugi album studyjny duetu Karaś/Rogucki pt. "Bezpieczny Lot". Na tej płycie artyści odchodzą od mrocznych brzmień i w rezultacie kierują swój ster na przestrzenne dźwięki i melodie czerpiące z łagodności lat 70. oraz radości życia płynącej z disco. Dokładna data premiery płyty jest nieznana.

3-Majówka 2022 - data, bilety, line-up

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3 maja 2022 we Wrocławiu w kompleksie Hali Stulecia. Tuż po zakończeniu koncertów na głównych scenach na uczestników będzie dodatkowo czekać największe Nocne Silent Disco.

Informacje dotyczące aktualnego line-upu oraz biletów znajdziecie w osobnym wpisie.