logo
Koncerty
2023-06-20
Skin

Jesus Chrysler Suicide na jubileuszowej trasie z Agressiva 69 [DATY, BILETY]


Jesus Chrysler Suicide na jubileuszowej trasie z Agressiva 69 [DATY, BILETY]Foto: Facebook / Jesus Chrysler Suicide

Jesus Chrysler Suicide, w skrócie JCS, powstał w 1991 roku, by dwa lata później mieć już na koncie debiutancką płytę. Album "Romp” przebijał się do świadomości fanów w ciężkich czasach, gdyż wtedy nad Wisłą dominowały klasyczne style: death, thrash oraz raczkujący gothic metal. Dla nowatorskiego, sięgającego do stylistyki punk, core, industrial zespołu, walka o uznanie słuchaczy mogła stanowić wyzwanie.

Ale zespół mężnie wyszedł z opresji, czego dowodem ówczesne, bardzo udane występy przed takimi tuzami nowo-metalowej sceny jak Pro-Pain, Life of Agony czy The Spudmonsters. JCS przetrwał długie lata, wywalczył sobie zasłużoną pozycję na scenie, posiadając w swoim dorobku już osiem albumów długogrających, z czego najnowszy to wydany w 2022 roku “Rexpublica Lunatica”. ”To tak, jakby Mastodon, Acid Drinkers i Killing Joke spotykali się na wspólnym jamie" – pisał wtedy Paweł Lach, recenzent muzyczny na łamach Kvlt Magazine.

Jesus Chrysler Suicide oraz Agressiva 69 na wspólnej trasie - daty, bilety

W tym roku JSC obchodzi trzydziestolecie albumu “Romp”. Z tej okazji we wrześniu odbędzie się seria koncertów mających na celu wspomnienie debiutanckich dźwięków. Choć od sezonu 1993/94 minęło mnóstwo czasu, a z oryginalnego składu pozostał w zespole jedynie wokalista - Tomasz "Szamot” Rzeszutek - do dziś można w sieci znaleźć recenzje pierwszego albumu, o którym największe ówczesne tytuły prasowe pisywały z entuzjazmem, jako o bardzo nowatorskim materiale, prezentującym światowy poziom. Album ”Romp” stał się dobrze wypromowanym, zauważonym wydawnictwem.

Grupa z Rzeszowa wystąpi w towarzystwie równie doświadczonej formacji. Mowa o powstałym w 1989 roku zespole Agressiva 69 - jeden z pionierów rocka elektroniczno-industrialnego w Polsce. Jak dotąd projekt wypuścił dziewięć albumów długogrających, liczne single, kompilacje oraz doczekał się zaszczytnego miana ambasadora krajowego industrialu na zagranicznych scenach. 

Muzykę inspirowaną dokonaniami takich tuzów jak Nine Inch Nails, Ministry czy Young Gods zespół prezentował w przekroju minionego trzydziestoleciach podczas licznych koncertów i festiwali, m.in. w Zillo, na Eurosonic w Groningen czy Eurorock’2000 w belgijskim Neerpelt. Agressiva 69 prezentowała się również na krajowych, wielkich imprezach jak Woodstock czy Castle Party

Poniżej aktualne terminy jesiennego tournée:

  • 22 września 2023 - Rzeszów - Piwnice Rzeszowskie
  • 23 września 2023 - Łódź - Fabryka Biedermanna
  • 24 września 2023 -  Kraków - Klub Zaścianek

Wkrótce informacje o biletach. Na trasie zatytułowanej: 30. "Des Machine” Romp Tour zespołom Jesus Chrysler Suicide oraz Agressiva 69 towarzyszyć będzie Astheria - polska grupa darkmetalowa, która od 2003 roku nawiązuje do gotyckiego metalu w najlepszej formie. Po reaktywacji pod koniec 2014 roku grupa nagrała materiał promocyjny oraz dwa albumy studyjne. Pierwszy pełnowymiarowy album imienny ukazał się w 2016, zaś 3 lata później opublikowany został następca - "Antimatter" - utrzymany w mocniejszej i przestrzennej stylistyce, określanej niekiedy jako "Cosmic Metal". Zespół dzielił scenę ze znanymi artystami, takimi jak Closterkeller, Moonlight, czy Batalion d'Amour.

*Tekst powstał na bazie materiałów prasowych