logo
Newsy
Iron Maiden
2021-07-19
Skin

Iron Maiden zapowiada album "Senjutsu"


Iron Maiden zapowiada album "Senjutsu"Źródło: facebook.com/ironmaiden

W zeszły weekend grupa Iron Maiden opublikowała pierwszy od ponad 5 lat singiel. Utwór zatytułowany “The Writing On The Wall” nie tylko okazał się być przyjemną i nieco odmienną kompozycją, ale był to również sygnał, że w szeregach Iron Maiden coś się dzieje i lada moment możemy spodziewać się interesującego ogłoszenia.. a te nastąpiło dzisiaj.

“Senjutsu” kolejnym albumem Iron Maiden

Po południu na fanpejdżu Iron Maiden pojawiła się zapowiedź najnowszego albumu. Już tej jesieni ukaże się 17. płyta w dorobku kapeli zatytułowana “Senjutsu”. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzednika, “The Book of Souls”, materiał został nagrany we francuskim Studios Guillaume Tell podczas przerwy w światowej trasie Legacy Of The Beast na początku 2019 r. Dlaczego przyszło nam tak długo czekać na album?

Wokalista Bruce Dickinson tłumaczy, iż plan był taki, aby jak najbardziej wydłużyć trasę i tym samym załatwić sobie wystarczająco dużo czasu na przygotowanie niezbędnych formalnośći, okładki, czy promocyjnego klipu. Oczywiście na drodze stanęła pandemia, która opóźniła sprawy jeszcze bardziej. Czego więc możemy się spodziewać?

Piosenki są bardzo zróżnicowane, a niektóre z nich są dość długie. Jedna lub dwie brzmią zupełnie inaczej niż wynika to z naszego stylu. Mam nadzieję, że fani Maiden będą pozytywnie zaskoczeni!

Premiera krążka została ustalona na 3 września 2021 r. Wydawnictwo ukaże się na dwóch płytach CD. Nie zabraknie edycji specjalnych oraz winyli.  Poniżej tracklista oraz okładka:

  1. Senjutsu
  2. Stratego
  3. The Writing On The Wall
  4. Lost In A Lost World
  5. Days Of Future Past
  6. The Time Machine
  7. Darkest Hour
  8. Death Of The Celts
  9. The Parchment
  10. Hell On Earth

Iron Maiden zagra w Warszawie

24 lipca 2022 Iron Maiden zagra na PGE Narodowym w Warszawie w ramach przełożonej trasy Legacy Of The Beast. Z powodu pandemii termin koncertu był dwukrotnie przekładany.  Pierwotnie zespół miał wystąpić 5 lipca 2020, a następnie 11 czerwca 2021.