logo
Newsy
Iron Maiden
2022-01-16
Skin

Iron Maiden chce trasy koncertowej poświęconej "Senjutsu"


Iron Maiden chce trasy koncertowej poświęconej "Senjutsu"Foto: facebook.com/ironmaiden

Wokalista Iron Maiden - Bruce Dickinson - był niedawno gościem podcastu Chrisa Jericho - lidera grupy Fozzy. Podczas rozmowy w "Talk Is Jericho" 63-letni Dickinson podzielił się planami Iron Maiden wobec wydanej we wrześniu ubiegłego roku siedemnastej płyty “Senjutsu”.

Otóż legendzie brytyjskiego heavy metalu marzy się trasa koncertowa, podczas której muzycy wykonaliby na żywo pełny materiał właśnie z “Senjutsu”. Chłopaki muszą jeszcze między sobą trochę na ten temat pogadać, ale według Bruce'a gdyby w przyszłości finalnie do takiej trasy doszło, to na pewno przypadłaby ona do gustu najbardziej zagorzałym fanom zespołu.

Przy okazji Bruce odniósł się do przełożonej na ten rok trasy "Legacy Of The Beast", która ma wystartować w maju koncertem w Zagrzebiu. Podczas tych wydarzeń fani mogą spodziewać się ulubionych hitów z bogatej dyskografii Iron Maiden. W końcu ludzie po to zapłacili. Wokalista jednak nie wyklucza również obecności kilku utworów z ostatniego krążka:

Ale pierwsze trzy utwory będą prawdopodobnie pierwszymi trzema z albumu['Senjutsu']. 'The Writing On The Wall'  ludzie już kojarzą, więc każdy powinien znać pierwsze trzy. Myślę, że [tytułowy utwór] “Senjutsu” jest po prostu świetną piosenką otwierającą. "The Writing On The Wall" będzie genialnym utworem do śpiewania przez tłum. Wyobraź to sobie. Będzie fantastycznie.”

Iron Maiden zagra w Warszawie

24 lipca 2022 Iron Maiden zagra na PGE Narodowym w Warszawie w ramach wspomnianej trasy “Legacy Of The Beast”. Bilety w cenach 179-524 PLN nadal dostępne na Ticketmaster.