logo
Newsy
IRA
Finał WOŚP
2021-11-16
Skin

IRA pierwszą gwiazdą jubileuszowego Finału WOŚP w Warszawie


IRA pierwszą gwiazdą jubileuszowego Finału WOŚP w WarszawieFoto: facebook.com/flesz.events

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której od wielu towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte rozpoczynające się już na początku grudnia.

Przyszłoroczny Finał to okrągły jubileusz. Po raz trzydziesty w całym kraju jak i na świecie odbędzie się wielka kwesta, a pełny temat 30. Finału WOŚP brzmi: “Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”. Do 19 listopada 2021 trwa rejestracja Sztabów, natomiast rejestracja wolontariuszy wystartowała 8 listopada. Rejestracja na 16. Bieg Policz się z cukrzycą ruszyła 14 listopada, natomiast sam bieg odbędze się 29 stycznia.

Podobnie jak miało to miejsce rok temu, kwestować można będzie na 3 sposoby: do tekturowej puszki, do puszki wirtualnej, czyli eSkarbonki, bądź łącząc te formy. Pełna kwota, jaką udało się zebrać podczas 29. Finału to 210 813 830,10 PLN, czym po raz kolejny ustanowiono nowy rekord.

IRA otwiera lineup 30. Finału WOŚP

30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022. Jak co roku serce Finału będzie znajdować się w Warszawie. To właśnie tam oprócz finałowego miasteczka powstanie scena, na której wystąpią zaproszone gwiazdy. Podczas ostatniej audycji Zaraz Bedzie Ciemno prowadzonej przez Jurka Owsiaka poznaliśmy pierwszy zespół, który otwiera lineup jubileuszowego koncertu - zespół IRA.

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu “IRA” ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta “Mój dom”, a następnie “1993” i koncertowa “Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: “Nadzieja”, “Mój dom”, “Bierz mnie”, “Wiara”, czy “California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

Pomimo zmian stylu muzycznego i ciągłych poszukiwań twórczych, które charakteryzują ścieżkę kapeli, IRA pozostaje jednym z najpopularniejszych bandów polskiej sceny muzycznej. Zespół posiada w swoim dorobku 12 płyt studyjnych, a ostatnia zatytułowana “Jutro” ukazała się 14 maja 2021.