logo
Festiwale
InterTony Festiwal
Schizma
2023-02-21
Skin

InterTony Festiwal 2023 [DATA, LINE-UP, BILETY]


InterTony Festiwal 2023 [DATA, LINE-UP, BILETY]Foto: Facebook / InterTony Festiwal

InterTony to nietypowa impreza na polskiej Mapie Festiwalowej. Po pierwsze, jest organizowana na zasadach non profit, a przy jej realizacji pracuje kilkudziesięciu wolontariuszy. Koncentruje się na współdziałaniu środowisk artystycznych i wolontariackich z miast połączonych międzynarodowymi więzami partnerstwa - stąd międzynarodowy program wydarzenia. Wszystko w duchu wzajemnej tolerancji, w kontrze do wykluczających i stygmatyzujących przekazów oraz zachowań.

InterTony Festiwal 2023 - data, line-up, bilety

Tegoroczna edycja festiwalu InterTony odbędzie się 17 czerwca 2023 na Stadionie Kolejarza w Chojnicach. W roli headlinera wystąpi Sick Of It All - zespół, który w swojej twórczości podkreśla swoje negatywne stanowisko wobec faszyzmu, rasizmu, homofobii.

Na festiwalu pojawi się również silna reprezentacja sceny hc / metal z Polski. Chojnice odwiedzą muzycy z miast partnerskich, tym sposobem gościć będziemy metalowe, stonerowe i punk-rockowe projekty z Niemiec, Francji i Holandii. Zespoły działają w duchu idei DIY i są połączone z organizacjami, będącymi partnerami tegorocznego festu. Skład uzupełniają:

  • Calm Hatchery
  • Hal Johnson
  • Hooks & Bones
  • Schizma
  • Swamp Fire
  • The Black Thunder
  • Wij

Jako gość specjalny wystąpi Peter Ullrich, który wraz z grupą przyjaciół z Polski pod szyldem Pu's Jam Band popełni eksperymentalne jam session. Popłyną dźwięki fusion rock, reggae i muzyki latynoskiej.

Bilety dostępne w sprzedaży. Za organizację festiwalu odpowiada Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, partnerami wydarzenia są: Chojnickie Centrum Kultury, stowarzyszenie muzyków rockowych Rockinitiative Emsdetten e.V., centrum młodzieżowe Jongerencentrum Cerberus z Hengelo oraz stowarzyszenie Musikoblokos z Bayeux we Francji.