logo
Festiwale
Synapsa
inSULator Festiwal
2022-07-28
Skin

inSULator Festiwal II [DATA, LINE-UP, BILETY]


inSULator Festiwal II [DATA, LINE-UP, BILETY]Foto: facebook.com/sulecinskiosrodekkultury

Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na drugą edycję inSULator Festiwal. W ostatnią sobotę lipca na scenie wystąpią trzy formacje, które dostarczą mocarnych wrażeń.

inSULator Festiwal II - data, line-up, bilety

Druga edycja inSULator Festiwal odbędzie się 30 lipca 2022 w Sulęcińskim Ośrodku Kultury. Tego dnia na Scenie pod Lipą wystąpią następujące zespoły:

  • Methopia
  • Synapsa
  • Mepharis

W sprzedaży dostępne bilety w cenie 30 PLN. Wejściówki do nabycia stacjonarnie w kasie SOK oraz na bramce w dniu festiwalu.

Grupa Methopia powstała pod koniec 2019 roku we Wrocławiu. W skład zespołu wchodzą zaprzyjaźnieni muzycy znani z takich zespołów jak Tuff Enuff, Splot czy !nsult. Wpływy muzyczne jak i samo doświadczenie jest tak różne, że muzykę jaką tworzy zespół najprościej można określić mianem modern metalu. 

W marcu 2020 Methopia wypuściła swoją pierwszą EP-kę ”Rec.Over”, na której znalazły się cztery autorskie kompozycje. Czasy pandemii i lockdownów zespół poświęcił na nagranie debiutanckiego albumu pt. "Mr.Serious” na którym znalazło się 10 utworów i do którego zespół zrealizował jak do tej pory dwa oficjalne teledyski. Methopia jest również zwycięzcą i laureatem nagrody publiczności Rock May Festival 2021 oraz laureatem festiwalu Czacha 2021.

Synapsa to wrocławski band poruszający się w klimatach deathcore/metalcore. W 2020 premierę ma EP-ka "Dissimulation", który jest dostępny w wersji CD oraz w dystrybucji cyfrowej na platformach tj. Spotify, iTunes czy Tidal. Utwory Synapsy emitowane były m. in. antenie Antyradia, Radio SOK czy Radia Wnet. Ponadto singiel "The Cage" emitowany był w TV w programie MINI JACK. 

W 2021 Synapsa została sklasyfikowana na 4. miejscu 10. najlepszych metalowych zespołów listy Polish Chart. Płyta "Dissimulation" została objęta patronatami, spotkała się z pozytywną opinią i recenzjami serwisów i magazynów muzycznych. W ostatnim czasie band miał przyjemność wystąpić u boku zespołów tj. Decapitated, The Materia czy Black River

Synapsa została także laureatem Gostyńskich Rockowań Festival 2021 oraz m.in. występował podczas Louder Fest oraz debiutującego Frozen Sun Fest. Aktualnie zespół wydał dwa nowe single i jest skupiony na dalszej promocji podczas letniej i jesiennej trasy koncertowej.

Poznański zespół Mepharis gra muzykę melancholijną oraz ambitną. Obok soczystych, mocnych riffów potrafią również pięknie zapłakać, niczym u mistrzów death/doom metalowego grania na modłę wczesnej Anathemy. Czteroosobowy skład, który do tej pory wydał album długogrający "Sic Luceat Lux" (2014) oraz EP (2016). 

W czerwcu 2021 roku grupa wydała drugi, pełnoprawny krążek "Eternal Night". Zespół doświadczony i obyty w graniu na żywo występował u boku m.in Virgin Snatch, Percival Schuttenbach, Unborn Suffer czy Welicoruss.