logo
Newsy
Rock na Bagnie
Illusion
2023-10-31
Skin

Illusion zagra na Rock na Bagnie 2024


Illusion zagra na Rock na Bagnie 2024Foto: Skin

Rock na Bagnie nie zwalnia tempa i serwuje kolejne ogłoszenie. Tym razem poszło konkretne przyłożenie, ponieważ skład festiwalu uzupełniła ikona ciężkiego grania - zespół Illusion.

Illusion to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Początek jego historii datuje się na 1992 rok. Wówczas kapelę stworzyli w Gdańsku: były muzyk grup She i Skawalker Tomasz "Lipa" Lipnicki, Jerzy "Jerry" Rutkowski oraz Paweł Herbasch.

Pierwszy koncert Illusion odbył się w lutym 1992 w Gdańsku, zaś w sierpniu tego samego roku dołączył do nich Jarosław Śmigiel. W takim składzie grupa funkcjonuje po dziś dzień. Potężne brzmienie, ostre riffy oraz agresywny wokal solidnie ugruntowały pozycję Illusion, zaś takie przeboje jak "Nóż", "Vendetta", "Wojtek" czy "Solą w oku" to obowiązkowe szlagiery na każdym koncercie. Ta grupa to energetyczna petarda, moc i jakość, agresja oraz przekaz. 

Przez trzy dekady zespół wydał siedem albumów studyjnych. Dyskografię zamyka krążek “Anhedonia” z 2018 r.

Rock na Bagnie 2024 - data, line-up, bilety

Czternasta edycja festiwalu Rock na Bagnie odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2024 w Goniądzu na plaży nad Biebrzą. Aktualne info o biletach i składzie znajdziecie w osobnym wpisie.