logo
Newsy
3-Majówka
Illusion
2023-01-06
Skin

Illusion zagra na festiwalu 3-Majówka 2023


Illusion zagra na festiwalu 3-Majówka 2023Foto: Skin

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem skład wrocławskiej imprezy uzupełnia polska legenda ciężkiego brzmienia - zespół Illusion. Kapela wystąpi 30 kwietnia.

Illusion to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Początek historii zespołu datuje się na 1992 rok. Wówczas kapelę stworzyli w Gdańsku: były muzyk grup She i Skawalker Tomasz "Lipa" Lipnicki, Jerzy "Jerry" Rutkowski oraz Paweł Herbasch.

Pierwszy koncert Illusion odbył się w lutym 1992 w Gdańsku, zaś w sierpniu tego samego roku dołączył do nich Jarosław Śmigiel. W takim składzie grupa funkcjonuje po dziś dzień. Potężne brzmienie, ostre riffy oraz agresywny wokal solidnie ugruntowały pozycję Illusion, zaś takie przeboje jak "Nóż", "Vendetta", "Wojtek" czy "Solą w oku" to obowiązkowe szlagiery na każdym koncercie. Illusion to energetyczna petarda, moc i jakość, agresja i przekaz. 

Przez trzy dekady zespół wydał siedem albumów studyjnych. Dyskografię zamyka krążek “Anhedonia” z 2018 r.

3-Majwówka 2023 - data, line-up, bilety

Kolejna edycja festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 30 kwietnia - 2 maja 2023 przy kompleksie Hali Stulecia we Wrocławiu. Aktualny line-up z podziałem na dni oraz informacje dotyczące biletów znajdziecie tutaj.

Imprezie towarzyszyć będzie coroczny Gitarowy Rekord Guinnessa, który tradycyjnie odbędzie się 1 maja na wrocławskim Rynku. Niepowtarzalną atrakcją dla gitarzystów będzie możliwość zagrania na jednej scenie razem z Illusion legendarnego przeboju "Nóż". Więcej szczegółów bliżej festiwalu.