logo
Koncerty
Ichika Nito
2024-02-07
Skin

Ichika Nito na jedynym koncercie w Polsce


Ichika Nito na jedynym koncercie w PolsceFoto: YouTube / Ichika Nito

Agencja Knock Out Productions zaprasza na jedyny w Polsce koncert prawdziwego geniusza gitarowego rzemiosła. Prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni do Warszawy zawita Ichika Nito. Wydarzenie odbędzie się 19 maja 2024 w klubie Hydrozagadka. Bilety trafią do sprzedaży w piątek 9 lutego o 10:00 na Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie).

Ichika pokazuje, że pełnię możliwości gitary i własnych umiejętności można ukazać w inny sposób, niż wyłącznie szurając po całym gryfie palcołomne solówki. Twórca zdobył popularność za sprawą YouTube’a, a jego filmiki, na których błyszczy z czternastostrunowymi czy nawet elektronicznymi gitarami, zbijają dziesiątki milionów wyświetleń. Ale nie o popisy tutaj chodzi. 

U Nito główną rolę odgrywa przede wszystkim eklektyzm w pakiecie z wirtuozerskim zapleczem, akcentującym świetny songwriting. Japończyk odnajduje się w skomplikowanych figurach mathcore’owych, jak i w minimalistycznym lo-fi hip hopie. Potrafi zbudować multum tekstur, bazując na post-rockowych standardach, ale zagląda też do trapu. Wyskakuje z popowymi melodiami i kontruje je niemal progresywnymi zapędami. Dla niego nie istnieje coś takiego jak muzyczne tabu. Sprawdźcie to sami, obserwując go na scenie.