logo
Koncerty
Hypocrisy
2022-04-12
Skin

Hypocrisy z trzema koncertami w Polsce


Hypocrisy z trzema koncertami w PolsceFoto: facebook.com/hypocrisy

Agencja Knock Out Productions ogłosiła trzy koncerty zespoły Hypocrisy w Polsce. Tej jesieni szwedzka formacja Petera Tägtgrena wyruszy w europejską trasę koncertową promującą wydany w 2021 r. album “Worship”.

Hypocrisy wystąpi w Polsce - daty, goście, bilety

Trzy polskie koncerty zespołu Hypocrisy odbędą się w listopadzie. Poniżej dokładne terminy:

  • 06 listopada 2022 - Kraków - Kwadrat
  • 07 listopada 2022 - Proxima - Warszawa
  • 08 listopada 2022 - Gdańsk - B90

Gościem specjalnym trasy będzie grecka grupa Septicflesh, a w roli supportu zagrają: The Agonist i Horizon Ignited. Bilety dostępne w przedsprzedaży na Knock Out Music Store oraz na stronie klubu B90. Cena: 109 PLN.

Peter Tägtgren zakochał się w death metalu pod koniec lat 80., mieszkając w USA. Po powrocie do ojczyzny Szwed postanowił przekuć swoje fascynacje na coś kreatywnego. Tym samym 1991 roku narodził się zespół Hypocrisy. W początkowym okresie treściowo bliżej było grupie do klimatów piekielno-diabelskich, ale mniej więcej w połowie lat 90. XX wieku Peter postanowił lirycznie objąć inny kierunek. Zaczął więc opowiadać w tekstach o cywilizacjach pozaziemskich, obcych, zjawiskach paranormalnych itp. W międzyczasie Tägtgren otworzył własne studio nagraniowe Abyss, w którym nadał brzmienie setkom metalowych albumów (np. płyty Immortal).

W 1990 roku w Atenach Spiros Antoniou (basista, wokalista oraz ceniony projektant szaty graficznej wielu albumów), jego brat Christos (gitarzysta i mający dyplom z dyrygentury spec od orkiestracji) oraz Sotiris Vayenas (gitara, czysty wokal) rozpoczęli podróż do świata okultyzmu, mitologii, satanizmu, mrocznej literatury. Efekty tejże są imponujące, by wspomnieć tylko takie arcydzieła black metalu, jak "Esoptron", "Ophidian Wheel", "Summerian Daemons". Z czasem muzyka SepticFlesh stała się monumentalna, a jej znakiem rozpoznawczym są imponujące orkiestracje autorstwa Christosa pożenione ze wściekłymi partiami. Trójkę założycieli od 2014 roku wspiera wspaniały austriacki bębniarz Kerim "Krimh" Lechner.

Powstały w 2004 roku w Montrealu The Agonist to czołowy przedstawiciel ekstremalnego metalu z Kraju Klonowego Liścia. Na temat The Agonist zrobiło się głośno w metalowym świecie, kiedy zespół pożegnał się z wokalistką Alissą White-Gluz (aktualny wokal Arch Enemy). Zanim jednak do tego doszło, grupa zaprezentowała światu kilka świetnych albumów z "Prisoners" na czele. Na zwolniony wakat po Alissy The Agonist znaleźli świetną następczynię w osobie Amerykanki Vicky Psarakis, z którą nagrano płytę "Eye Of The Providence".

Johannes Mäkinen i Vili Vottonen powołali w 2017 r. zespół Horizon Ignited. Dwa lata później ukazała się debiutancka płyta "After The Storm", a szefostwo wytwórni Nuclear Blast dostrzegło w zespole potencjał i zaproponowało Finom kontrakt. Oczywiście takiej propozycji młodzi metalowcy nie mogli odrzucić. Jeszcze w lipcu tego roku poznamy pierwszy owoc współpracy Horizon Ignited w postaci albumu "Towards The Dying Lands". Wydawnictwo promują tytułowy singiel oraz numer "Reveries".