logo
Newsy
Rock na Bagnie
Hunter
2022-02-02
Skin

Hunter zagra na Rock na Bagnie 2022


Hunter zagra na Rock na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Rock na Bagnie ogłasza kolejnego wykonawcę, który wystąpi podczas XII edycji bagiennego festu. Tym razem skład imprezy uzupełnia polska formacja Hunter

Hunter to jeden z tych zespołów, z którym styka się niemal każdy adept gitarowego grania. To także przykład tej kapeli, która ma dokładnie tyle samo wrogów, co zwolenników. Grupa łączy muzykę z pogranicza rocka i metalu z elementami klasycyzmu. Zespół powstał w 1985 roku, kiedy to w szczycieńskim LO kilku długowłosych metalowców postanowiło powołać własny band i grać najgłośniej jak tylko potrafią. Młodzi muzycy skierowali zatem ostrze swoich dźwięków i słowa przeciw temu, co ich najbardziej dotykało w społeczeństwie - wojnie, przemocy, nietolerancji, głupocie, faszyzmowi, nazizmowi i innym “izmom”.

W ciągu ponad 30-letniej kariery Hunter zyskał status legendy, wydał 8 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe (w tym część z nich w formacie DVD). Ich wydawnictwa zdobywały szerokie uznanie w branży muzycznej (wielokrotnie nominacje do Fryderyków) oraz publiczności (Złoty Bączek, liczne wyróżnienia w plebiscytach pism muzycznych), natomiast albumy “Królestwo” i ”Imperium” zyskały statusy złotych płyt. Dyskografię zamyka wydana w 2019 płyt “Arachne”.

Wizytówką Huntera jest niepowtarzalny klimat, przedziwne dźwięki i gry słowne, niespotykane instrumenty, czy bogate scenografie i starannie przemyślane show podczas koncertów. Zespół dziś tworzą: Drak (gitara, wokal), Pit (gitara), Saimon (bas), Jelonek (skrzypce), Daray (perkusja) oraz Letki (instrumenty perkusyjne).

Rock na Bagnie XII - termin, bilety, line-up

Rock na Bagnie XII odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 w Goniądzu w powiecie monieckim. Pełny line-up oraz informacje dotyczące karnetów znajdziecie tutaj.