logo
Newsy
3-Majówka
Hunter
2022-02-28
Skin

Hunter wystąpi na 3-Majówce 2022


Hunter wystąpi na 3-Majówce 2022Foto: facebook.com/HUNTER.Oficjalna.Strona.Zespolu

Organizatorzy festiwalu 3-Majówka ogłosili kolejnego wykonawcę. Tym razem skład imprezy uzupełniła formacja Hunter. Grupa zagra koncert 3 maja.

Hunter to jeden z tych zespołów, z którym styka się niemal każdy adept gitarowego grania. To także przykład tej kapeli, która ma dokładnie tyle samo wrogów, co zwolenników. Zespół powstał w 1985 roku z inicjatywy kilku długowłosych metalowców z szczycieńskiego LO. Młodzi swe muzyczne ostrze skierowali przeciw temu, co ich najbardziej dotykało w społeczeństwie. Mianowicie wojna, przemoc, nietolerancja, głupota, faszyzm, nazizm i inne “izmomy”. Grupa łączy muzykę z pogranicza rocka i metalu z elementami klasycyzmu. 

W ciągu ponad 30-letniej kariery Hunter zyskał status legendy. Grupa wydała 8 płyt studyjnych oraz 4 albumy koncertowe (w tym część z nich w formacie DVD). Ich wydawnictwa były wielokrotnie nominowane do Fryderyków, natomiast albumy “Królestwo” ”Imperium” zyskały statusy złotych płyt. Dyskografię zamyka wydana w 2019 płyt “Arachne”.

Niepowtarzalny klimat, przedziwne dźwięki, gry słowne, niespotykane instrumenty czy bogate scenografie tworzą wizytówkę Huntera. Aktualny skład zespołu wygląda następująco:

  • Drak - gitara, wokal
  • Pit - gitara
  • Saimon - bas
  • Jelonek - skrzypce
  • Daray - perkusja
  • Letki - instrumenty perkusyjne

3-Majówka 2022 - data, bilety, line-up

Kolejna odsłona festiwalu 3-Majówka odbędzie się w dniach 1-3 maja 2022 we Wrocławiu w kompleksie Hali Stulecia. Tuż po zakończeniu koncertów odbędzie się największe Nocne Silent Disco.

Swoją obecność na 3-Majówce potwierdzili już m.in. EpicaKorpiklaaniDżemNocny KochanekWaluśKraksaKryzysBrodkaDaria ZawiałowArtur Rojek, czy Karaś/Rogucki. Informacje dotyczące aktualnego line-upu oraz biletów znajdziecie w osobnym wpisie.