logo
Newsy
Gardłoryki Festiwal
Hope
2024-03-12
Skin

Hope na 10. edycji Gardłoryki Festiwal


Hope na 10. edycji Gardłoryki FestiwalFoto: Facebook / Hope

Poznaliśmy kolejny zespół, który wystąpi podczas jubileuszowej, 10. edycji festiwalu Gardłoryki. Tym razem skład imprezy uzupełnia formacja Hope.

Hope to poznański zespół założony w 2006 roku, który od samego początku tworzy muzykę na pograniczu rapcore oraz nu-metal. W 2007 roku kapela nagrała demo “When the Patience Ends” oraz teledysk ”99to88”. W 2008 roku zespół ruszył z akcją promocyjną teledysku "Eye of the Tiger”, zrealizowanego we współpracy z dwukrotnym mistrzem Polski MMA Pawłem Jóźwiakiem. Rok 2009 to premiera debiutanckiego krążka "Join The Gang”, nagrany w miesiąc przy udziale Reggaeneratora z Vavamuffin oraz Afu-Ra.

Rok 2014 to premiera drugiego longplaya "Da Best Of”, na którym znalazło się 14 autorskich kompozycji. Płyta powstała w Izabelin Studio pod czujnym okiem Andrzeja Puczyńskiego. Ogromny wpływ na brzmienie miał Sebastian Włodarczyk z Alvernia Studios, który zajął się obróbka oraz miksem. Jeśli zaś chodzi o mastering, to ta misja została powierzona Stephenowi Marcussena z Hollywood - człowiekowi, który współpracował z takimi gwiazdami jak: Aerosmith, Stevie Wonder, Paul McCartney, The Rolling Stones, Alice In Chains, Red Hot Chili Peppers, Korn, czy Limp Bizkit. Dyskografię zamyka wydane z początkiem 2019 roku “Namer It” - ostatni album nagrany z basistą Krzysztofem Rojkiem, który niespodziewanie zmarł w 2022 r.

Hope ma na swoim koncie wiele występów na różnego rodzaju wydarzeniach muzycznych - w tym czterokrotnie na Pol’and’Rock Festival (2012, 2013, 2015, 2018). Grupa zagrała masę koncertów w Polsce oraz zagranicą i miała okazję wystąpić u boku takich gwiazd jak wspomniane Limp Bizkit, Body Count, Suicidial Tendencies, Hactivist, Hed PE. W 2015 roku Hope wzięło udział w X edycji programu Must be the Music - Tylko Muzyka, zajmując drugie miejsce w ścisłym finale.

Gardłoryki Festiwal 2024 - data, line-up, bilety

Dziesiąta edycja Gardłoryki Festiwal odbędzie się w dniach 14-15 czerwca 2024 w kompleksie pałacowo-parkowym Las Palace w Chociczy w województwie wielkopolskim.

Aktualny line-up dostępny w osobnym wpisie.