logo
Newsy
Wieża Rocka Żerków
Hengelo
2023-02-28
Skin

Hengelo otwiera line-up festiwalu Wieża Rocka 2023


Hengelo otwiera line-up festiwalu Wieża Rocka 2023Foto: Facebook / Hengelo

W sobotę 25 lutego 2023 odbył się finałowy koncert festiwalu Gostyńskie Rockowania. Na scenie GOK “Hutnik” wystąpiło czterech finalistów wyłonionych z koncertów eliminacyjnych. Mowa o zespołach Misscore, TainT, Klangor oraz Hengelo

Ten ostatni wg. jury, którego gwiazdą specjalną był Wojtek Cugowski, został okrzyknięty zwycięzcą tegorocznych Rockowań. Oprócz nagrody głównej w wysokości 5000 PLN przyznanej przez burmistrza Gostynia oraz voucheru na kwotę 700 PLN od Music Partners , kapela wystąpi na nadchodzącej edycji festiwalu Wieża Rocka w Żerkowie.

A kim jest Hengelo? Projekt powstał pod koniec 2015 roku w Katowicach z inicjatywy pięciu chłopaków posiadających przeróżny bagaż doświadczeń. Styl grupy charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, modern rocka i szeroko pojętej alternatywy.

W 2017 Henegelo wydało debiutancką EP-kę "Hungry Eyes". Tego samego roku zespół zagrał na Małej Scenie Przystanku Woodstock, a także wyprawił drugie urodziny w wypełnionym po brzegi Teatrze Śląskim w Katowicach. Tego wieczoru gościnnie wystąpili Miuosh i Natalia Grosiak

Oprócz koncertów krajowych, grupa wystąpiła również za granicą, m.in. w Holandi i Francji. W ramach popularnego, międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, zespół zagrał akustyczny koncert w Krakowie, a następnie jego muzyka pojawiła się na antenie radiowej Czwórki, Trójki oraz Antyradia.

Rok 2019 to premiera debiutanckiego longplaya zespołu Hengelo pt. “Try”. Na krążku znajdziemy 14 utworów wraz z bonusami, łączących rockową tradycję z synth-popowymi eksperymentami. We wrześniu 2022 zespół wypuścił trzy single: “The Invicibles”, “In Chambers” oraz “Relief”.

Hengelo tworzą:

  • Paweł Palej - gitara
  • Mateusz Konieczny - wokal
  • Łukasz Kozera - klawisze
  • Robert Zając - bass
  • Jacek Brzezina - perkusja

Wieża Rocka 2023 - data, line-up, bilety

Siódma edycja festiwalu Wieża Rocka odbędzie się 7 lipca 2023 w Żerkowie. Wkrótce kolejne ogłoszenia oraz informacje o biletach.