logo
Newsy
Hard Rock Heroes Festival
2023-01-10
Skin

Hard Rock Heroes Festival 2023: pełny skład


Hard Rock Heroes Festival 2023: pełny składFoto: Facebook / Metal Mind Productions

Metal Mind Productions ogłosiło pełny skład pierwszej edycji Hard Rock Heroes Festival. Przypomnijmy, że wcześniej swoją obecność na największym święcie muzyki hard rock potwierdziła już brytyjska legenda Deep Purple. Ponadto na scenie wystąpią muzycy z Nazareth oraz polski duet - Kruk & Wojtek Cugowski.

Teraz poznaliśmy trzy ostatnie grupy, które w czerwcu zawitają do Krakowa:

JORN

Jorn Lande to jeden z najbardziej znanych norweskich wokalistów i jeden z najlepszych głosów na rockowej scenie. Artysta głównie skupia się na swoim zespole JORN, z którym w czerwcu zeszłego roku wydał album "Over The Horizon Radar”. Wokalista ma na koncie również współpracę z takimi formacjami jak m.in. Masterplan czy Ark oraz udział w wielu projektach, jak np. Nostradamus Rock Opera, Dracula - Swing Of Death, czy też w metalowej operze w barwach Avantasii.  

1One

Kolejnym polskim zespołem, który wystąpi na Hard Rock Heroes Festival, jest znany już fanom klasycznego rocka 1One. Grupa powstała w 2013 roku i zadebiutowała w tym samym roku za sprawą albumu "Njoyin", a 2 lata później premierę miała druga płyta formacji, "Świat Świętych Krów", na której gościnnie wystąpił gitarzysta Mr. Big, Paul Gilbert. Grupa obecnie promuje swój najnowszy krążek "Dalej", na którym pojawili się tak znakomici muzycy jak: Doug Aldrich (Whitesnake), Stu Hamm (Joe Satriani), Jeff Bowders (Shakira) oraz Grzegorz Kupczyk

Na czele kapeli stoją dwie przebojowe kobiety: Aga Malicka (klawisze) oraz Sylwia Dziardziel (wokal). Zespół  z powodzeniem koncertował w USA, m.in. zagrał dwukrotnie w najsłynniejszym rockowym klubie świata Whisky A Go Go w Hollywood, w kultowym Ramona Mainstage w San Diego oraz w Adrenalinie w Las Vegas.

Slave Keeper

Festiwal otworzy występ formacji, która na muzycznej scenie istnieje już od 2014 roku, Slave Keeper. Stylistyka grupy oscyluje na pograniczu hard rocka i heavy metalu. Chwytliwe melodie, mocny i wszechstronny wokal, soczyste riffy, gitarowe harmonie - to wszystko niewątpliwie inspirowane jest dokonaniami gigantów gatunku, ale zespół wypracował już własny, unikalny styl, co słychać na debiutanckim krążku formacji, "Ślad". Płyta ukazała się w zeszłym roku, a gościnnie na albumie pojawił się m.in. Grzegorz Kupczyk.

Hard Rock Heroes Festival 2023 - data, line-up, bilety

Pierwsza edycja Hard Rock Heroes Festival odbędzie się 12 czerwca 2023 w Tauron Arena Kraków. Aktualny line-up oraz informacje o biletach w osobnym wpisie.