logo
Newsy
Finał WOŚP
Happysad
Sorry Boys
2021-12-06
Skin

Happysad oraz Sorry Boys na 30. Finale WOŚP w Warszawie


Happysad oraz Sorry Boys na 30. Finale WOŚP w WarszawieFoto: Maciej Lachowicz / kadr.org.pl

W najnowszym odcinku audycji “Zaraz Będzie Ciemno” prowadzonej przez Jurka Owsiaka na antenie Antyradia poznaliśmy kolejnych, dwóch artystów, którzy wystąpią na jubileuszowym, 30. Finale WOŚP w Warszawie. Skład koncertu uzupełniły zespoły Happysad oraz Sorry Boys.

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej i od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

W lipcu 2004 r. ukazał się debiutancki album zespołu "Wszystko jedno", a rok później “Podróże i pod prąd”. 1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez Happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – ”Nieprzygoda”. Premiera tej płyty znalazła się na pierwszym miejscu OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Dziś oba albumy są platynowymi płytami. 

W 2019 Happysad wydaje ósmy album studyjny "Rekordowo letnie lato". Rok później ukazuje się wydawnictwo koncertowe z 25th Pol’and’Rock Festival. Rok 2021 to przede wszystkim XX-lecie grupy. Z tej okazji zespół wydaje m.in. kompilacyjny album "Odrzutowce i Kowery” oraz książkę "Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej.

Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie alternatywno-popowej założony w 2006 w Warszawie. Od początku działalności trzon grupy stanowią: charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów - Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. W 2010 roku ukazała się debiutancka płyta “Hard Working Classes”  i zebrała znakomite recenzje.

Trzy lata później światło dzienne ujrzało wydawnictwo “Vulcano”. Krążek został uznany za jeden z najlepszych polskich albumów 2013 roku. Ta płyta ugruntowała pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne. W 2016 roku muzycy zaprezentowali album ”Roma”. Materiał został napisany w połowie po polsku i angielsku, i ponownie znalazł się w większości najważniejszych podsumowań najlepszych płyt. Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii "Album Roku - Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów.

Po barokowym bogactwie “Romy” zespół zapragnął bardziej przejrzystych piosenkowych form. W związku z tym 10 maja 2019 ukazuje się jak do tej pory ostatni album ”Miłość” i zarazem pierwszy w pełni polskojęzyczny, i najbardziej piosenkowy longplay Sorry Boys. Na krążku znalazło się 11 kawałków wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli. Na płycie gościnnie udzieliła się sama Kayah.

30. Finał WOŚP - termin, line-up

30. Finał WOŚP odbędzie się się 30 stycznia 2022 roku. Nadchodzące wydarzenie poświęcone będzie ratowaniu wzroku dzieci. Orkiestra zagra na rzecz zakupu najnowocześniejszych urządzeń dla okulistyki dziecięcej. 

Jak co roku sercem Finału będzie Warszawa oraz towarzyszące imprezie koncerty pod Pałacem Kultury i Nauki. To właśnie tam powstanie scena, na której wystąpią zaproszeni goście. Aktualny lineup wygląda następująco:

  • IRA
  • Kwiat Jabłoni
  • LemON
  • De Mono
  • Happysad
  • Sorry Boys

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Wkrótce kolejne informacje.