logo
Koncerty
CETI
2023-02-21
Skin

Grzegorz Kupczyk & CETI: 40-lecie płyty "Dorosłe Dzieci" [DATY]


Grzegorz Kupczyk & CETI: 40-lecie płyty "Dorosłe Dzieci" [DATY]Foto: Foto: Karolina Kiraga-Rychter

W tym roku swój okrągły jubileusz obchodzi jedna z najważniejszych płyt w historii polskiego hard rocka i heavy metalu. Mowa o albumie "Dorosłe Dzieci" grupy Turbo! Z tej okazji Grzegorz Kupczyk wraz zespołem CETI przygotował specjalną niespodziankę dla fanów. 

Przypomnijmy, że krążek "Dorosłe Dzieci" to debiutancki krążek Turbo, który swoją premierę miał w 1983 roku. Tytułowy utwór stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów wczesnych lat 80. ale i całej polskiej muzyki rockowej.  Na krążku znalazły się także takie klasyczne już utwory jak "Ach, nie bądź taki śmiały", "Pozorne życie", "Coraz mniej" czy "Szalony Ikar"

Album, który chwalony był za bezkompromisową energię i aranżacyjno-kompozytorskie nowatorstwo, należy już do kanonu klasyki polskiej muzyki. W 2009 roku ukazała się reedycja tej płyty, wzbogacona o materiał bonusowy.

Urodzinowa trasa koncertowa Grzegorz Kupczyk & CETI - daty, bilety 

Późną wiosną wystartuje urodzinowa trasa koncertowa Grzegorz Kupczyk & CETI celebrująca 40-lecie płyty “Dorosłe Dzieci”. Podczas tych występów będzie można usłyszeć zarówno oryginalny materiał, jak również utwory zarejestrowane podczas nagrań albumu, które ostatecznie na tym krążku się nie znalazły. 

Więcej na ten temat mówi Grzegorz Kupczyk:

Jako że mamy sporo czasu, a ostatnio ukazały się aż trzy albumy z moim udziałem i aż dwa z okazji... pomyślałem, że warto zrobić coś wyjątkowego. Podjąłem decyzję, że zrobię to z moim zespołem... Pomysł był taki, aby uczcić moją pierwszą płytę w życiu. Płytę, która stała się moim CREDO ... "DOROSŁE DZIECI".

[…]

Planujemy zagranie kilku koncertów w tym roku z materiałem z tejże płyty, w tym z utworami, które były nagrane w czasie sesji do "Dorosłych Dzieci", ale z oczywistych powodów nie weszły na winyl. Nie chcę wielu koncertów, mają one mieć charakter ekskluzywny z wyjątkowym intro i outro. Będą też specjalni goście, ale o tym innym razem. Mogę tylko zdradzić, że nagraliśmy kawałek "ACH! NIE BĄDŹ TAKI ŚMIAŁY"  właśnie z gośćmi. Brzmi kapitalnie. Okazuje się , że utwory zarejestrowane 42 lata temu, teraz w nowej wersji, nagrane przy użyciu nowoczesnej techniki brzmią naprawdę doskonale.

Aktualne terminy koncertów wyglądają następująco:

  • 27.05 - Krzyż Wielkopolski - Moto Piknik PCT RIDERS
  • 17.06 - Praga (CZ) - Festiwal ROCK & ALL
  • 12.08 - Antoninów - Rock Fest
  • 26.08 - Stalowa Wola - Steel Fest
  • 16.09 - Lublin

Wkrótce kolejne ogłoszenia. To jednak nie koniec niespodzianek. W tym roku ukaże się także specjalne, na nowo zremasterowane wznowienie albumu "Dorosłe Dzieci" w wersji winylowej - na czerwonym krążku. Nakład będzie limitowany, a wszystkie egzemplarze zostaną ręcznie ponumerowane.