logo
Festiwale
Gotta Go Festival
Schizma
2023-02-22
Skin

Gotta Go Festival 2023 [DATA, LINE-UP, BILETY]


Gotta Go Festival 2023 [DATA, LINE-UP, BILETY]Foto: Facebook / Gotta Go Events
Z początkiem października odbędzie się dwunasta edycja festiwalu w Cieszynie. Ponownie na scenie usłyszymy pełen przekrój od punka przez metalcore.

W tym roku w Cieszynie odbędzie się kolejna odsłona festiwalu Gotta Go. Formuła imprezy jest niezmienna od lat: jedna scena, kilka kapel, od punka przez metalcore aż po mroczne dark crust/metalowe granie, oraz maksimum emocji. Po bardzo udanej imprezie w 2022 r. organizatorzy wyciągnęli wnioski i już teraz donoszą, że warto czekać na tegoroczną edycję.

Gotta Go Festival 2023 - data, line-up, bilety

Dwunaste Gotta Go Festival odbędzie się w 7 października 2023 w Gregory Campus Club w Cieszynie. Aktualny skład wygląda następująco:

Schizma - headliner

Jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych, zarówno w kraju jak i za granicą, polskich zespołów hardcore. Schizma, jeden z dwóch headlinerów tegorocznego Gotta Go Festival, istnieje od 1990 roku i posiada w swoim dorobku ponad dziesięć wydawnictw. To, czym żyje band, to wybuchowe koncerty odzwierciedlające energię wokół tworzenia społeczności i kontrkulturowych wydarzeń - dających ujście emocjom związanym z życiem w świecie, który coraz bardziej oddala się od wszelkich ideałów. Rok 2023 to premiera długo wyczekiwanego albumu "Upadek”, wydanego nakładem wytwórni Piranha Music.

Embitter

Zapatrzeni w Renounced, Arkangel, i belgijską scenę hc, celebrują pierwsze dni po premierze drugiego w karierze longplaya pt. “Reinventing Gravity”. W ramach przygotowań do eskapady do Cieszyna zespół wybrał się na koncerty na Wyspy Brytyjskie, a swoim release party (dostępnym w serwisie YouTube) z klubu Chmury, tylko wzmógł i tak mocno płonący ogień.

Slavenkust

Muzyczne trio z Bielska-Białej, którego domeną jest mieszanka grindcore/death metalu i wściekłego punka. Panowie mają na swym koncie liczne koncerty poza granicami Polski - w tym na “prestiżowym” dla gatunku Obscene Extreme Festival. 23 kwietnia 2022 ukazał się imienny krążek “Slavenkust”.

Burning Sky

Śląski hardcore romansujący z death metalem. Jeśli nie obce Wam klimaty Xibalba oraz Homewrecker, zaś lokalna scena Górnego Śląska w postaci Minority czy Stone Heart jest Wam dobrze znana, to polubicie również Burning Sky. Panowie przyjadą z nowym krążkiem "Subconscious Cruelty", wydanym przez Enigmatic Records

Ballkick

Trzy lata temu brytysjka formacja gościła w Polsce i jak głosi ekipa z Gotta Go! Events, Ballkick to wyspiarski odpowiednik naszej Schizmy. W szeregach zespołu znajdziemy dwóch naszych rodaków: za mikrofonem stoi Kuba Szajer, natomiast za struny szarpie Biskup z Hard Work - na co dzień pracujący za konsoletą w katowickim Nest Studio.

Wkrótce kolejne ogłoszenia.