logo
Koncerty
Gostyńskie Rockowania Festival
Hengelo
Misscore
Klangor
2023-02-06
Skin

Gostyńskie Rockowania Festival 2023 [FINAŁOWY KONCERT]


Gostyńskie Rockowania Festival 2023 [FINAŁOWY KONCERT]Foto: Facebook / Gostyńskie Rockowania Festival

Dotarliśmy do ostatniego, trzeciego etapu tegorocznej odsłony festiwalu Gostyńskie Rockowania. Po dwóch koncertach eliminacyjnych poznaliśmy zespoły, które z końcem lutego wystąpią podczas wielkiego finału.

Finał Gostyńskich Rockowań 2023 - data, bilety, line-up

Finałowy koncert festiwalu Gostyńskie Rockowania odbędzie się 25 lutego 2023 w Gostyńskim Ośrodku Kultury “Hutnik”

Tego dnia na scenie powalczą następujące zespoły:

TainT

Zespół czterech facetów pełnych energii i determinacji by grać i przedstawić się szerszej publiczności. Pochodzą z Pszczyny, istnieją od 2014 roku i wykonują muzykę z pogranicza alternative groove metal oraz nu-metal. 

W 2020 r. ukazała się debiutancka EP-ka grupy TainT pt. ‘Under Control’, zaś w 2022 r. kapela wypuściła krążek ‘Looking For Myself’.

Misscore

Rockowy zespół, któremu nie obce są zabójcze i wpadające na stałe w świadomość melodyjne utwory. Wokalistką grupy jest Natalii Rygiel - uczestnicka 8. edycji programu The Voice of Poland

Misscore posiada na swoim koncie kilka singli i nieustannie pracuje nad pierwszym, pełnoprawnym krążkiem.  W 2022 ukazał się utwór “Never”.

Hengelo

Projekt, który powstał z połączenia różnorodnych doświadczeń muzyków, a jego styl charakteryzuje się wpływami muzyki lat 80-tych, współczesnego rocka i szeroko pojętej alternatywy. 

Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Grupa występowała w kraju i za granicą, między innymi w Holandi i Francji. W 2019 r. ukazał się longplay pt. “Try”.

Na drodze losowania, które odbyło się 14 lutego, poznaliśmy również czwartego finalistę:

Klangor

Warszawski zespół rockowo-metalowy składający się z doświadczonych muzyków, którzy mają na koncie występy na niejednej scenie. Podobnie jak wiele początkujących zespołów, grupa rozpoczęła od ogrywania się na przeróżnych przeglądach. 

W latach 2019-2021 Klangor wypuścił cztery single: “Zbroja”, “Kryzys”, “Podzieleni” oraz “Fristajla" - cover “Freestyler” Bomfunk MC’s. Wszystkie numery znalazły się na debiutanckim albumie “Arytmia” z 2022 r.

Nagrody zespołom przyzna jury, którego gwiazdą będzie Wojtek Cugowski. Lista nagród:

  • Grand Prix w wysokości 5000 PLN
  • voucher 700 PLN od Music Partners
  • promocja zespołu w Radio SOK Sulęcin
  • piwo z logo zespołu od Rock Browar Jarocin
  • udział w Wieża Rocka Festiwal 2023
  • niespodzianka od organizatorów Bangarang Festival
  • nagroda publiczności - występ podczas Krzywizna Festiwal 2023

Gwiazdą wieczoru będzie zespół ARMIA.

W sprzedaży dostępne bilety w cenie 70 PLN.