logo
Newsy
Gostyńskie Rockowania Festival
2021-11-18
Skin

Gostyńskie Rockowania Festival 2022 [ETAPY]


Gostyńskie Rockowania Festival 2022 [ETAPY]Foto: facebook.com/gostynskierockowania

Gostyńskie Rockowania Festival to ogólnopolski festiwal przeznaczony dla zespołów grających muzykę rockową i pochodne gatunki. Impreza łączy elementy przeglądu muzycznego oraz koncertów zaproszonych gości specjalnych.

Gostyńskie Rockowania Festival - etapy przeglądu

Pierwszy etap Gostyńskich Rockowań to przyjmowanie zgłoszeń od zespołów z całej Polski. Kapele mogą posiadać dorobek muzyczny w postaci wydanych płyt - własnym sumptem lub przez wytwórnie muzyczne. Aby zgłosić swój udział do eliminacji, należy wysłać zdjęcie, logo, opis zespołu oraz trzy utwory - linki do źródła muzyki w internecie – najlepiej na YouTube pod adres mailowy: prychlik@gok.gostyn.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń: 02.01.2022 do północy. 

Następnie na podstawie nadesłanych materiałów zostanie wybranych 20 najlepszych zespołów. Kryteria, jakimi będą kierować się organizatorzy podczas wyboru to: 

  • poziom wykonywanej muzyki
  • zgranie zespołu
  • aranżacje utworów
  • warstwa tekstowa
  • prezentacja i dbanie o promocję zespołu w mediach
  • działalność koncertowa

W przypadku małej ilości zgłoszeń - poniżej 20 - automatycznie wszystkie zespoły awansują do drugiego etapu przeglądu.

Drugi etap to przesłuchania na żywo (bez udziału publiczności). Zespoły zostaną zaproszone na 2-dniowe przesłuchania, które odbędą się w dniach 26-27 stycznia 2022 w Gostyńskim Ośrodku Kultury “Hutnik” o godzinie 10:00. Każdego dnia wystąpi po 10 losowo wybranych zespołów. Zespoły mogą zagrać dowolną ilość utworów, ale sam występ - łącznie z instalacją - nie może trwać dłużej niż 30 minut. Co ważne, zespoły na eliminacje przyjeżdżają na własny koszt.

Ostatni etap to wielki finał, który odbędzie się 26 lutego 2022 o godzinie 16:00 również w GOK Hutnik. Do gali finałowej awansuje tylko 6 zespołów, które będzie walczyć o bardzo atrakcyjne nagrody. Nagrody zespołom przyzna jury, które będzie składać się z osobistości świata muzyki i ludzi kultury.