logo
Newsy
Rock na Bagnie
Gorgonzolla
2021-11-17
Skin

Gorgonzolla na Rock na Bagnie 2022


Gorgonzolla na Rock na Bagnie 2022Foto: facebook.com/RockNaBagnieofficial

Poznaliśmy kolejny zespół, który wystąpi na kolejnej odsłonie Rock na Bagnie. Do składu bagiennego festu dołącza warszawska grupa Gorgonzolla

Gorgonzolla istnieje od 2013 roku i ani na trochę nie zwalnia tempa. Dwa różne wokale, dwa różne światy i szczery przekaz - tak w skrócie można opisać zespół, który tworzy grupa przyjaciół. Aktualny skład zespołu tworzą: Kinga Adamczak (wokal), Dominik Pajewski (wokal), Bogumił Panuciak (gitara), Michał Szatanowski (gitara), Piotr Koliński (perkusja), Tomasz Mrozowicz (bass).

W kwietniu 2016 roku została wydana debiutancka płyta 'Eksploatowani', która zaprowadziła grupę na scenę Pokojowej Wioski Kryszny na dawnym Przystanku Woodstock. Album został doceniony przez Antyradio, utrzymując się przez kilka tygodni w notowaniu TURBO TOP oraz przez pismo Teraz ROCK, gdzie otrzymała wysokie noty w recenzji.

Na początku października 2019 roku, Gorgonzolla wydała drugi album “Konsumpcja”. Ponownie krążek spotkał się z pozytywną oceną krytyków, a materiał świetnie bronił się na koncertach. Tego samego roku warszawska grupa ponownie zawitała do Kostrzyna nad Odrą na 25th Pol'and'Rock Festival, występując na dzikiej scenie Wiewiórstocku, gdzie przyciągnęła ogromną ilość słuchaczy, bijąc rekord frekwencji.

Obecnie muzycy pracują nad trzecim albumem. 5 sierpnia 2021 ukazał się singiel “Potwór z Szafy”.

Rock na Bagnie XII - termin, bilety, lineup

Rock na Bagnie XII odbędzie się w dniach 1-2 lipca 2022 w Goniądzu w powiecie monieckim. Aktualny skład festiwalu znajdziecie tutaj. Wciąż czekamy na oficjalny start przedsprzedaży karnetów. Wkrótce kolejne informacje.