logo
Newsy
Gojira
Mystic Festival
2022-11-15
Skin

Gojira drugim headlinerem Mystic Festival 2023


Gojira drugim headlinerem Mystic Festival 2023Źródło: facebook.com/GojiraMusic

Mystic Coalition ogłosiło kolejnego headlinera Mystic Festival. Skład festiwalu uzupełniła bardzo dobrze znana polskiej publiczności formacja Gojira. Kapela miała wystąpić już w 2020 r., ale na drodze stanęła pandemia.

Powstały w 1996 roku francuski kwartet początkowo działał pod nazwą Godzilla, ale po ukazaniu się czwartego dema “Wisdom Comes” grupa zmieniła nazwę na Gojira. Skład zespołu niezmiennie tworzą: bracia Joe (wokal, gitara) oraz Mario Duplantier (perkusja), Christian Andreu (gitara) i Jean-Michele Labadie (bas).

Gojira to muzyczny potwór, który podobnie jak w przypadku słynnej, przerośniętej jaszczurki miażdży wszystko, co stanie jej na drodze. Twórczość Gojiry to składowa wielu gatunków i znajdziemy tu elementy charakterystyczne dla death metalu, groove metalu, metalu progresywnego, jak i muzyki instrumentalnej

Francuzi mają na swoim koncie występy na scenach czołowych festiwali takich jak Dowload Festival, Rock on the Range, Pol'and'Rock Festival, czy na organizowanym przez Slipknot KNOTFEST. Do tej pory zespół wydał siedem albumów studyjnych, a ostatni zatytułowany “Fortitude” ukazał się w 2021 r.

Mystic Festival 2023 - data, line-up, bilety

Mystic Festival odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2023 na terenie Stoczni Gdańskiej. W sprzedaży dostępne są 4-dniowe karnety Early Bird w cenie 639 PLN oraz pakiety VIP za 899 PLN. Więcej informacji w osobnym wpisie.

Gojira zagra w Gliwicach

3 marca 2023 zespół Gojira wystąpi na hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice. Wydarzenie odbędzie się w ramach przełożonego koncertu promującego ostatni album “Fortitude”. W roli supportu wystąpią: Alien Weaponry i Employed To Serve. Bilety znajdziecie tutaj.