logo
Newsy
Wschód Kultury - Inne Brzmienia
Godflesh
Lean Left
2022-03-17
Skin

Godflesh i Lean Left otwierają line-up festiwalu Inne Brzmienia 2022


Godflesh i Lean Left otwierają line-up festiwalu Inne Brzmienia 2022Foto: facebook.com/innebrzmienia

Organizatorzy festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia ogłosili pierwszych dwóch artystów, którzy zawitają w tym roku do Lublina. Line-up 15. edycji Innych Brzmień otwierają: legenda brytyjskiego industrialu Godflesh oraz punk-jazzowa supergrupa Lean Left.

Gdyby zapytać gorliwego fana industrialnego metalu albo post metalu o to, który zespół wg. niego jest tym kluczowym dla wymienionych gatunków, to bez cienia wątpliwości wymieni on albo Ministry, albo Godflesh. Ten drugi narodził się pod koniec lat 80. w Birmingham z inicjatywy Justina Broadricka i Bena Greena. W 1989 roku panowie wzbudzili sensację i zachwyt branży muzycznej debiutanckim albumem “Streetcleaner”

Mimo że niedawno przypadło 30-lecie tego legendarnego krążka, doskonale wytrzymał on próbę czasu. Płyta nadal brzmi świeżo oraz niepokojąco. Mocne, bezkompromisowe i zarazem hipnotyzujące brzmienie, wykorzystanie automatu perkusyjnego, wycieczki w stronę elektroniki i dubu – wszystko to sprawia, że Godflesh to zespół jedyny w swoim rodzaju. Dotychczas ukazało się osiem albumów studyjnych. Dyskografię zamyka krążek ”Post Self” z 2017 r., ale fani Godflesh mogą powoli zacierać łapki. Otóż całkiem niedawno Justin Broadrick ogłosił, że rok 2022 przyniesie nowy album grupy. Zespół wystąpi w sobotę 9 lipca.

Lean Left to wyjątkowy kwartet, który tworzą: dwaj gitarzyści kultowej formacji The EX Terrie Hessels oraz Andy Moor, ikona i jeden z liderów światowej sceny freejazzowej Ken Vandermark na saksofonach oraz doskonały, wszechstronny Paal Nilssen-Love za perkusją. Punkowo-jazzowa fuzja doprawiona szczyptą noise’u, rock’n’rolla oraz nieskrępowanej improwizacji w połączeniu z charyzmą i wieloletnim scenicznym doświadczeniem muzyków dają piorunujący efekt. 

Podczas koncertów Lean Left widz jest świadkiem prawdziwego, artystycznego przeżycia. Wyobraźnia, a także zamiłowanie do dźwiękowych eksperymentów wszystkich członków grupy sprawiają, że każde wydarzenie jest na swój sposób unikalnym doświadczeniem. Projekt wystąpi w piątek 8 lipca.

Wschód Kultury - Inne Brzmienia 2022 - data, line-up, bilety

Tegoroczna odsłona festiwalu Wschód Kultury - Inne Brzmienia odbędzie się w dniach  7-10 lipca 2022 w Lublinie na Błoniach pod Zamkiem. Wstęp wolny. Informacje dotyczące line-upu znajdziecie tutaj.

Wkrótce kolejne ogłoszenia zarówno koncertowe, jak i związane z działaniami pozamuzycznymi. Jak donoszą organizatorzy, nie zabraknie doskonałego programu filmowego, wystaw, spotkań, premier literackich, wydarzeń dla dzieci oraz warsztatów i dyskusji dla profesjonalistów z branży muzycznej.