logo
Newsy
Ghost
2021-09-30
Skin

Ghost: posłuchaj singla "Hunter's Moon"


Ghost: posłuchaj singla "Hunter's Moon"Foto: facebook.com/thebandghost

Kościół Ghost pragnie poinformować swoich wiernych o tym, że dniu dzisiejszym ukazał się pierwszy od dwóch lat singiel zatytułowany "Hunter's Moon".

Korzenie "Hunter's Moon" sięgają koncertu, jaki szwedzka formacja zagrała w 2018 r. w Los Angeles. To właśnie wtedy lider grupy Tobias Forge spotkał się z ludźmi ze studia Blumhouse Productions odpowiedzialnymi m.in. za produkcję horrorów z serii Paranormal Activity.

Niecały rok później w październiku 2019 r. Blumhouse zaprosiło Ghost do odwiedzenia planu filmowego najnowszej części horroru z serii Halloween pt. "Halloween Kills", którego polska premiera odbędzie się 22 października 2021. Czas spędzony na planie oraz u boku reżysera Davida Gordona Greena pozwolił Ghost poczuć klimat filmu, który następnie został wszczepiony w nową piosenkę.

Singiel dostępny jest w formie 7' winyla. Na stronie A znajdziemy wspomniany "Hunter's Moon", zaś na stronie B oryginalny theme song "Halloween Kills". Krążek można nabyć w sklepiku magazynu Revolver.

Ghost oraz Volbeat na wspólnej trasie po Stanach Zjednoczonych

Z początkiem przyszłego roku zespół Ghost połączy siły z dunśko-amerykańską formacją Volbeat. 25 stycznia obie kapele wyruszą we wspólna trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Tournée potrwa do 8 marca. W roli gościa specjalnego wystąpi formacja Twin Temple.

Na razie nie wiadomo, czy trasa nie rozciągnie się m.in. na Europę. Jest to o tyle możliwe, gdyż Ghost skończył już nagrywać następcę wydanego w 2018 albumu “Prequelle”. Wraz z premierą piątej płyty, do której miejmy nadzieję dojdzie w przyszłym roku, powinniśmy spodziewać koncertów promujących świeży materiał. 

Trasa z Volbeat to także pierwsze występy Ghost pod wodzą Papy Emeritusa IV, czyli kolejnej generacji scenicznego alter ego Tobiasa Forge'a