logo
Newsy
Mystic Festival
Ghost
2022-11-02
Skin

Ghost jednym z trzech headlinerów Mystic Festival 2023


Ghost jednym z trzech headlinerów Mystic Festival 2023Foto: Facebook / Ghost

Zgodnie z obietnicą w dniu dzisiejszym poznaliśmy pierwszego z trzech headlinerów przyszłorocznej edycji polskiego Mystic Festival. Gwiazdą festiwalu będzie szwedzka formacja Ghost dowodzona przez niezastąpionego Tobiasa Forge'a.

Ghost to jeden z tych zespołów, który jest solą w oku najbardziej zatwardziałych metalowców. Grupa powstała w 2008 r. w szwedzkim Linköping i bardzo szybko wzbudziła niemałe zainteresowanie wśród słuchaczy i samych mediów. Wszystko za sprawą unikalnego wizerunku scenicznego oraz utrzymywania personaliów muzyków w tajemnicy. 

Na czele kościoła Ghost stoi postać Papy Emeritusa, czyli muzyczne alter ego Tobiasa Forge'a, a jego podwładnymi są tzw. Bezimienne Ghule. Trudno jednoznacznie określić styl muzyczny, w którym obraca się formacja. Za kompozycję utworów w całości odpowiada Tobias, który blendował elementy heavy metalu, stonera, rocka, a nawet popu, przy czym to ostatnie doprowadziło do prześmiewczego porównywania Ghost do dokonań szwedzkiego giganta - Abby.

Zespół kilkukrotnie występował w Polsce, a każdy koncert to emocjonujące show dopełnione wyjątkową scenografią. Do tej pory ukazało się pięć albumów studyjnych Ghost, a dyskografię zamyka wydany w tym roku krążek “Impera”

Mystic Festival 2023 - data, line-up, bilety

Mystic Festival odbędzie się w dniach 7-10 czerwca 2023 na terenie Stoczni Gdańskiej. W sprzedaży dostępne są 4-dniowe karnety Early Bird w cenie 639 PLN oraz pakiety VIP za 899 PLN. Więcej informacji w osobnym wpisie.